У планах побути вдома та відвідати звільнений Крим — дані дослідження Join UP! за результатами відпочинку військовослужбовців
Український туроператор Join UP! ініціював першу від початку повномасштабної війни програму відновлення на морських курортах за кордоном для військовослужбовців Сил безпеки й оборони України. Наразі на курортах Червоного моря Єгипту вже відпочили 396 військовослужбовців, а також 22 члени їхніх родин. Ініціатива розвивається, а туроператор провів дослідження* впливу відпочинку на настрої військовослужбовців. Для українських туроператорів важливо отримати дані, які будуть використані у майбутньому для формування турів з урахуванням потреб військовослужбовців.
«Ми, як український туроператор, чи не найбільше серед усіх гравців ринку відчули руйнівні наслідки війни. Ми не частина міжнародної мережі, а наш головний захист — військовослужбовці, що кожен день ризикують життям і боронять Україну та наше майбутнє, — зазначає Катерина Артюх, Owner Representative Join UP!. — Саме тому нам настільки важлива організація якісного відпочинку для тих, хто пройшов важкі битви й полон, зазнав поранень. Цією ініціативою ми також хочемо підкреслити, що суспільство й бізнес вдячні всім, хто захищає наш спокій. Завдяки воїнам Україна продовжує жити, тому забезпечити їм якісні умови для відновлення сил — наш обов’язок. Відпочинок дуже добре впливає на самопочуття будь якої людини, а у випадку з військовослужбовцями може відігравати потужну роль у підтримці або відновленні морального духу, фізичного та ментального здоров’я наших захисників».
Перша відпустка з лютого 2022 року
Відпочинок за кордоном був корисним військовослужбовцям. Про це говорять вони самі. Опитування свідчить, що подорожі допомагають військовим відновити сили й змінити обстановку. Так, 89,6% опитаних учасників програми відпочинку зазначили, що поїздка позитивно вплинула на їхній психологічний стан. 74,8% респондентів підкреслили, що подорож також позитивно вплинула на фізичний стан.
«На початку повномасштабного вторгнення рф проходив службу в м. Маріуполі, отримав поранення та був захоплений у полон з металургійного заводу Азовсталь. Після обміну тривалий час проходив лікування та реабілітацію в медичних закладах ДПСУ. Завдяки Join UP! у мене та моїх товаришів зʼявилася можливість пройти реабілітацію в Арабській Республіці Єгипет, де покращив свій моральний та психологічний стан, набрався позитивних емоцій, сил, нових вражень, відновив фізичне здоровʼя, — зазначає Владислав, військовослужбовець ДПСУ. — Хочу подякувати нашим волонтерам, благодійним організаціям та фондам, Join UP! за те, що вони в тяжку годину для нашої держави допомагають нашим військовослужбовцям та приділяють значну увагу щодо збереження або відновлення фізичного та психологічного здоровʼя та досягнення ними соціально-психологічного благополуччя».
Для 46,1% опитаних це була перша від початку повномасштабного вторгнення відпустка. При цьому серед 40,9% тих, у кого була відпустка, мова йшла часто про реабілітаційний період після поранень. Важливо, що більшість опитаних перебувають на фронті від самого початку повномасштабної війни, а деякі й задовго до цього вже стали на захист рідної країни.
Військовослужбовці високо оцінили якість обслуговування в готелях та під час подорожей — повністю задоволені 62,3% опитаних, а скоріше задоволені — ще 26,3%.
За результатами опитування 68.4% військовослужбовців розповіли, що повністю задоволені враженнями від подорожі. Ще 26,3% вказали, що скоріше задоволені, ніж не задоволені, а 5,3% — скоріше не задоволені, ніж задоволені.
Після перемоги: рідний дім і подорож навколо світу
Військовослужбовці також поділились своїми мріями та планами на майбутній відпочинок. Так, більшість респондентів відповіли, що після завершення бойових дій хотіли б провести деякий час в Україні (37,1%) — найчастіше вдома, а інші вирушили б у звільнений Крим, або рідні Карпати.
Серед улюблених місць в Україні фігурують як популярні курорти й міста, так і більш локальні, як-от Блакитні озера у Донецькій області, рибалка на Дніпрі, Світязь на Волині чи Біле озеро на Рівненщині.
Та все ж у частини респондентів є й плани поїхати за кордон. Найчастіше військовослужбовці називали традиційно популярний Єгипет (22,5%), країни Європи (18%) і Туреччинну (6,7%).
Загалом карта запланованих подорожей виявилась доволі масштабною й охоплює Європу, США, країни Африки, Азії, Центральної та Південної Америк. Проте є й важлива умова — в країнах відпочинку немає бути громадян країни-агресора. Військові не хочуть чути російську мову чи музику, а отже туріндустрії й українській дипломатії ще необхідно багато працювати, щоб створити дійсно безпечний простір для наших громадян за кордоном. І перші кроки вже зроблені.
Туріндустрія стає інклюзивною
60,4% опитаних залишились повністю задоволеними рівнем умов для відновлення, а 30,4% — скоріше задоволені, ніж незадоволені. Серед тих питань, які, на думку військовослужбовців, потребують покращення — наявність оздоровчих процедур і масажів, доступ до басейнів та пляжів з урахуванням потреб людей із пораненнями. Туроператор ініціює взаємодію з партнерами, щоб втілити необхідні зміни в життя.
Так, туроператор Join UP! співпрацює з партнерами, щоб зменшити російський вплив на культурну програму відпочинку, а також наполягає на тому, щоб наших туристів не об’єднували з росіянами в одних групах. До того ж, компанія проводить навчання для персоналу закордонних партнерів, щоб створити максимально комфортні умови відпочинку українців.
«Українська туристична індустрія оновлюється: турагенти й туроператори мають дізнаватись і враховувати нові потреби громадян, пропонувати інклюзивні продукти й бути корисними українцям, адже подорожі — це важливий інструмент для відновлення й оздоровлення, — коментує Катерина Артюх. — Український туризм обов’язково відновиться після війни, адже наші громадяни люблять подорожувати й відкривати світ. Зі свого боку, Join UP! готується до цього моменту й прагне зробити подорожі доступними для всіх».
_______________
*в опитуванні взяли участь військовослужбовці Сил оборони України віком від 20 до 56 років із різних родів і видів військ, силових і спеціальних структур України.