Дехто з авіаперевізників вносить послугу вибору місця в літаку в основний пакет, дехто стягує за це додаткову плату. Та як би там не було, кожний із нас прагне мандрувати, перш за все безпечно та, зрозуміло, з комфортом.
-
Без сусідів
Плануйте перельоти на дні найменшого завантаження – це понеділок, вівторок, четвер. А ось найбільш завантажені аеропорти в п’ятницю та неділю. Також майте на увазі – всі або майже всі місця в літаку будуть зайняті на ранкових та вечірніх рейсах. І навпаки – у напівпорожніх салонах літаків стюардеси самі запропонують вам пересісти на вільні ряди.
-
Хто перший, тому зручніше
Користуйтесь онлайн-реєстрацією, як тільки вона стає доступною. У такому випадку ви самі зможете обрати найкращі місця. На стійці в аеропорту вам запропонують лише те, що залишилось від швидких туристів.
-
Якщо з дитиною
Найперший ряд з додатковим місцем для ніг найчастіше віддають сім’ям з малюками. Там можна закріпити люльку для немовлят або поставити дитяче крісло. Повідомте, що ви подорожуєте з малюком і вас пересадять на зручні місця.
-
Обирайте місця з відкидними спинками крісел
Не відкидаються: останні крісла у салоні (в хвості літака), а також крісла в рядах, які передують аварійному виходу. У деяких літаках спинки таких крісел не обладнані відкидними столиками. Це робиться з міркувань безпеки: у випадку надзвичайної ситуації ніщо не має перекривати аварійні виходи.
Також майте на увазі, що деякі авіакомпанії не облаштовують свої літаки відкидними кріслами, наприклад, Ryanair.
-
Прорахуйте відстань між кріслами
Авіакомпанії зазвичай розміщують дані про відстань між кріслами у відкритому доступі, наприклад, на своєму сайті. Зазвичай ця відстань наводиться в дюймах, тому ми згадуємо, що 1 дюйм = 2.54 см. Далі усе просто: вимірюємо довжину свого стегна – до коліна, й переводимо її в дюйми.
-
Місця, де менш за все закачує
В місцях біля крил краще подорожувати тим, кого закачує. В цій зоні «трясе» менше.
-
Біля вікна, посередені чи біля проходу?
Тут усе залежить від ваших пріоритетів. Якщо ви волієте проспати весь політ та не плануєте виходити у прохід, резервуйте місце біля ілюмінатора – сусіди в такому випадку вас не турбуватимуть. Крім того, як бонус матимете можливість милуватися краєвидом. Втім, експерти вважають, що біля ілюмінатора шумно та прохолодно вночі. Відповідно, якщо вам з якихось причин треба часто вставати, варто обрати місце біля проходу. Середнє місце найнезручніше, і зрозуміло, що в більшості випадків, коли можливість вибору місця надається за додаткову плату, без обрання цієї опції система вас «посадить» саме на це крісло в ряду.
-
Оминайте ряди з 8 по 20
Зазвичай ці ряди – це найгучніша зона в літаку, де концентрується гуркіт турбін та моторів.
-
Відмовтесь від місць у хвості літака
В хвості літака сильніше відчувається турбулентність, крісла не відкидаються, вибір журналів, газет та їжі невеликий («що залишилося» – то й ваше). Поруч туалет, а це постійні черги та грюкання дверима.
-
Місця біля аварійного виходу – додатковий простір для ніг
Високим людям краще обрати місця біля аварійного виходу, там відстань між спинками зазвичай більша. Однак слід взяти до уваги: якщо ви – особа з обмеженими можливостями, людина похилого віку, чи ваша конституція є занадто астенічною, навіть при зарезервованому місці в ряду біля аварійного виходу представник екіпажу може пересадити вас в інший ряд. Якщо вас супроводжує маленька дитина, з «аварійного» ряду пересадять її, а якщо це немовля – то й вас разом із ним. Більше того, якщо за резервацію цього місця було сплачено додаткові кошти, вам їх не повернуть. Це пов’язано з вимогами безпеки: людина, що сидить в ряду біля аварійного виходу, у випадку небезпеки повинна мати можливість швидко застосувати фізичну силу – для відкриття дверей. Також в цих рядах не дозволено тримати на підлозі ручну поклажу.
-
Незручне крісло. Що робити?
Якщо ви отримали квиток на не дуже зручне місце, то відразу після посадки ви зможете пересісти (за наявності місць, звісно). Не соромтесь та не чекайте послуг стюардеси, тому що коли вона оголосить, що посадка закінчилась, у вас залишиться декілька хвилин, щоб зайняти більш зручне місце допоки літак набирає швидкість. Також пересісти можна після зльоту.
-
Найбезпечнішого місця в літаку не існує
Попри численні уявлення та міфи, безпека авіаційної подорожі, а відтак і ймовірність потрапити в ту чи іншу халепу чи небезпечну ситуацію, практично ніяк не залежить від пасажира. Зокрема, від обраного місця у салоні. Єдине, що насправді залежить від пасажира – це ретельне дотримання правил авіаційних перевезень та вимог екіпажу.
-
Отримайте «Карту постійного клієнта»
Якщо ви часто користуєтеся послугами однієї авіакомпанії, то обзаведіться «Картою постійного клієнта». До таких пасажирів авіакомпанії більш лояльні, тому, коли ви покажете цю картку на стійці, у вас буде більше шансів отримати зручне місце в салоні літаку.
Бажаємо приємного польоту!