Збираючи валізу, ми покладемо туди одяг, взуття, гаджети, косметичні засоби і, обов’язково, аптечку. Що повинно там знаходитись, а що можна лишити вдома – про це зараз і поговоримо більш детально.
- Ліки, які ви приймаєте постійно.
Сюди також відносимо препарати проти печії та ліки від закачування, якщо ви знаєте, що такі неприємності можуть з вами трапитись.
- Лейкопластир або бинт.
- Ватні диски та ватні палички.
- Йод, зеленка, спирт або інший антисептик.
Якщо ви переймаєтесь через те, що засіб може витекти у валізі, то візьміть із собою упаковку клік-паличок, наприклад, з йодом. Для того, щоб скористатись ними, необхідно надломити паличку з відповідного боку, рідина змочить протилежний бік палички і ви зможете обробити пошкоджену ділянку шкіри.
Також в продажу є розчин йоду та зеленки у вигляді маркеру, що буде дуже доречно, якщо ви збираєтесь у відпустку з дітьми.
Не забуваємо про антисептик для рук, який стане у нагоді, якщо ви захочете перехопити щось фаст-фудове.
- Зубна паста або зубні таблетки.
Замінити зубну пасту можна жувальними таблетками. Розрахуйте необхідну кількість вдома. Це дозволить зекономити місце у аптечці.
- Засіб для безпечної засмаги.
- Засіб після засмаги.
Сюди можна долучити препарат для загоєння опіків, наприклад, «Пантенол».
- Ліки для шлунково-кишкового тракту.
В подорожі, особливо, коли «все включено», може трапитись що завгодно. Їжа може буди занадто екзотичною, може бути приготовлена без дотримання санітарних норм, ви самі можете схопити її брудними руками та й банальне переїдання ніхто не відміняв.
Отже знадобляться: ліки при отруєнні – «Ніфуроксозід», «Атоксіл», «Сорбекс», «Біле вугілля», «Активоване вугілля»; для покращення травлення, – наприклад, «Мезим», «Фестал», «Панкреатин»; при діареї – «Лоперамід» або «Імодіум»; а також засоби проти закрепу, наприклад, «Піколакс».
- Знеболюючі, протизапальні, жарознижуючі.
Від болі у м’язах та спазмів можна взяти із собою «Но-Шпу», «Дротаверин», «Спазмалгон». Від зубного, головного, періодичного болю (в жінок) та для зниження температури – «Нурофен», «Імет», «Ібупром», «Німесил», «Аспірин» або «Цитрамон».
- Антигістамінні.
Ніколи не знаєш, як відреагує організм на черговий екзотичний фрукт, тому бажано підстрахуватися та покласти в аптечку засіб від алергії. Це можуть бути: «Лоратадин», «Кларетин», «Цетрин», «Діазолін», «Супрастин» тощо.
- Протизастудні препарати.
Сюди відносимо спреї або краплі проти насморку, льодяники від болю в горлі, а також порошки, такі як «Колдрекс» або «Фармацетрон».
- Краплі для очей та вух, особливо якщо ви плануєте подорож з дітьми.
- Термометр, бажано електричний.
- Тонометр, якщо маєте проблеми з тиском.
- Репелент
- Засоби особистої гігієни.
Ми надали лише деякі назви препаратів. Можете обрати щось з наданих прикладів або запитати в аптеці про аналоги.
Чого не варто брати?
Будь-які сильнодіючі препарати, особливо, якщо в їх склад входять наркотичні компоненти, в аптечці будуть зайвими. Антибіотики «про всяк випадок» краще теж не купувати. Назначати їх має право лише лікар в залежності від недуги.
Аптечка – це ваше страхування. Сподіваємось, не знадобиться, але взяти варто.