Авіакомпанія МАУ розповсюдила прес-реліз щодо рівня цін на авіаквитки на рейси 15-16 березня. Нагадуємо, що у зв’язку з рішенням уряду призупити авіасполучення з-в Україну 17 березня, виник величезний попит на перельоти з-за кордону. Вартість квитків значно піднялася, що викликало шквальну реакцію пасажирів.
Маємо роз”яснення з перших рук:
“Сучасні компанії розраховують вартість авіаперельоту за одним тим самим алгоритмом. Ціну формує спеціальна система розрахунку – Revenue Management System, що виключає вірогідність формування вартості авіаквитків у ручному режимі.
Ця система автоматично визначає вартість на тому чи іншому маршруті у відповідності до цілої низки показників. Таких, як інтенсивність продажів, попит на період часу тощо. Цифрові алгоритми аналізують обсяг запитів на купівлю авіаквитків та перераховують їхню вартість у відповідності з кількістю користувачів, які одночасно заходять в глобальну систему бронювання для замовлення квитка та створення бронювання. Збільшення запитів на оформлення квитка система розцінює як підвищення попиту з відповідним корегуванням вартості.
Далі – про причини зростання цін:
Не МАУ ухвалювала рішення щодо обмеження пасажирського сполучення. Головне завдання авіакомпанії – підіймати літаки в небо і доправляти людей в усі точки світу. Авіакомпанія ніколи добровільно не припинила би це робити. Відповіді на низку риторичних запитань допомогли б прояснити ситуацію із зростанням цін.
– Хто порахував кількість громадян України, і не тільки українців, які хочуть та мають повернутися?
– Хто розганяє паніку, що останній шанс повернутися – лише до 17-го березня?
– Хто пояснив чітко і зрозуміло, як люди потраплять додому після цієї дати?
– А чи дивує когось той факт, що кількість відвідувань веб сайту авіакомпанії зросла в сотні разів?
Авіакомпанія МАУ відійшла від ручного режиму формування вартості перельотів багато років тому і не має наміру повертатися до кам’яного віку. МАУ наголошує, що головний союзник зростання цін на авіаквитки – це паніка. Авіакомпанія робитиме все можливе і залежне від неї задля того, щоб після закінчення терміну дії карантину ситуація нормалізувалася”.
Прес-служба авіакомпанії «Міжнародні Авіалінії України»
Приклад авіаквитка з Парижу: