Природознавчий музей у Лондоні за підсумками щорічного конкурсу Wildlife Photographer of the Year проводить виставку фоторобіт-переможців. Якими побачили дику природу майстри фотографії у 2020-му?
Коти манули
Ця рідкісна фотографія сімейства диких котів манулів у віддалених степах Цинхай-Тибетського плато на північному заході Китаю – результат шестирічної роботи фотографа. Ці маленькі кішки зазвичай самотні, їх важко знайти, і вони в основному активні на світанку і в сутінках.
Тигр обіймає дерево
З виразом повного задоволення амурська тигриця обіймає стару маньчжурську ялину, залишаючи виділення з її ароматичних залоз. Фото зроблене у національному парку «Земля леопардів». Свою першу справжню фотопастку фотограф встановив у січні 2019 року навпроти цієї грандіозної ялинки. Але тільки в листопаді він дочекався задуманого, коли тигриця прийшла у цей куточок лісу.
Хіба не красень?
Молодий самець хоботкової мавпи злегка нахиляє голову і закриває очі. Його блакитні повіки доповнюють бездоганно доглянуте каштанове волосся. Кілька секунд він позує, ніби в медитуючи. Він – постійний відвідувач станції годування в заповіднику хоботків в затоці Лабук в Сабаху, Борнео.
Скляна жаба
Скляна жаба Мандуріаку перекушує павуком в передгір’ях Анд на північному заході Еквадору. Після чотиригодинного переходу під дощем автор фото раптом побачив маленьку жабу, яка вчепилася за гілку. Це перша фотографія цього недавно відкритого виду в момент годування.
Над водою
Провівши кілька годин по груди у воді в лагуні біля Брозаса, на заході Іспанії, фотограф спіймав інтимний момент в сім’ї великої гребінчатої поганки. Його камера знаходилася на U-подібній платформі під замаскованим наметом, який приховував його голову.
Біля гнізда
На крутих скелях одного з островів Сардинії самець сокола Елеонори приносить їжу своїй “половині”- пташку, ймовірно, жайворонка, вихопленого з польоту, коли він пролітав над Середземним морем.
Наче з казки
Під час літніх канікул юна фотограф з Гельсінкі Ліїна почула про велику родину лисиць, що живе в передмісті на острові Лехтісаарі. На острові є лісові масиви і жителі доброзичливі до лисиць, а лисиці не бояться людей. Отже, Ліїна провела один довгий липневий день, спостерігаючи за двома дорослими лисами і їх шістьма дитинчатами.