Європейський Союз і Україна розраховують на відновлення туристичних подорожей громадян після покращення епідеміологічної ситуації, пов’язаної з розповсюдженням коронавірусу. Про це йдеться у спільній заяві за підсумками сьомого засідання Ради асоціації Україна-ЄС, оприлюдненій на сайті Європейської ради 12 лютого. “Рада асоціації підкреслила єдність, солідарність та взаємну відданість, продемонстровані в умовах пандемії COVID-19. Рада асоціації очікує на відновлення звичних можливостей для подорожей наших громадян, щойно це дозволять епідемічні умови”.
Та поки що більшість країн світу, як і ЄС, не поспішають відкривати кордони для іноземних туристів, в тому числі з України. Натомість дедалі більше ведуться розмови про запровадження паспортів вакцинації, які дозволять туристам знову подорожувати. Деякі країни, як-то Ізраїль, вже активно їх запроваджують.
В свою чергу Всесвітня рада з подорожей і туризму (WTTC) закликала уряди відмовитися від концепції «червоних списків» і «країн з високим рівнем ризику», замінивши її оцінкою ризику конкретних мандрівників при проходженні кордону. Таким чином вдасться зняти цілий ряд обмежень, які зараз заважають відновленню туристичного ринку.
«Визнання ризику щодо цілих держав не є ні ефективним, ні продуктивним. Замість цього необхідно переосмислити ризики для кожного мандрівника. Це і стане ключем безпечного міжнародного туризму, – заявила Глорія Гевара, виконавчий директор WTTC. – Ми не можемо продовжувати маркувати цілі країни як “групи високого ризику”, припускаючи, що всі в них інфіковані. Якщо в Великобританії спостерігається високий рівень зараження, це не означає, що всі британці інфіковані; те ж саме стосується всіх американців, іспанців чи французів. Реальність набагато складніша. Багато людей, у яких результати тесту негативні при від’їзді і прибуття, страждають від цих обмежень. Ми твердо віримо, що впровадження режиму комплексного тестування та використання технологій – єдино практичний спосіб безпечного відновлення міжнародних поїздок Крім того, комплексна програма тестування буде дешевша, ніж витрати, викликані загальним карантином і ізоляцією».
Глава WTTC також додала, що перерозподіл ризиків і введення загальних протоколів гігієни дозволить мандрівникам вільно пересуватися і уникнути розповсюдження вірусу до того, як буде завершена перша хвиля вакцинації. Рада раніше неодноразово виступала за введення комплексного тестування при вильоті і прибутті для всіх міжнародних мандрівників.