Наші мандрівники – великі оптимісти, і спокійно сприймають ковідні заборони, впевнено шукаючи доступні місця для подорожей. Мандрія перевірила, які правила діють у найпопулярніших гірських напрямках Європи та де можна покататися на лижах у сезоні 2021/2022.
Поради до сезону
У сезоні 2021/2022 невакциновані туристи можуть забути про якісне катання на світових курортах. У багатьох місцях свідоцтво про вакцинацію потрібно для реєстрації в готелі або для можливості користуватися витягом. Є країни, де це правило не застосовується, але вони залишають за собою право запровадити його.
Наші поради до гірськолижного сезону, особливо сімейного відпочинку – подорожуйте з туроператором, який буде підтримкою у разі відміни рейсу чи якихось форс-мажорів.
І, як належить, застрахуйтеся у відповідального страховика з надійним асистантом за кордоном. Страхова компанія ARX має декілька програм, які надійно захистять та допоможуть, якщо трапиться нещасний випадок на гірськолижній трасі чи захворювання COVID-19
Австрія
Австрійці – молодці, вони визначили катання на лижах як “відпочинок на природі”, і дозволяють підійматися на канатці і спускатися з гір місцевим. Хоча взагалі-то з 22 листопада в Австрії оголошено великий карантин, який відмінять 12 грудня.
За оптимістичним прогнозом, у цей день інфраструктура та зони катання австрійських курортів запрацюють. Адже ні влада, ні всі, хто задіяні в туризмі, не хочуть втрачати потенціал Різдвяних свят. За попередніми умовами, на витяги будуть допускатися туристи з підтвердженням, що вони щепилися або перехворіли. Чартерні рейси з України – у графіку, туроператори продовжують бронювання.
Італія
З 6 грудня по 15 січня громадяни, які не мають довідки про вакцинацію або про одужання, не будуть допускатися до витягів, у готелі, ресторани, клуби тощо. Негативний тест втратить свою значущість.
Влада Італії ввела у дію Super Green Pass – він необхідний на курортах помаранчевої зони. У білій та жовтій зонах дійсні “базові” Green Pass. Розібратися у нових обмеженнях непросто, але якщо ви любите італійські Альпи, наперед підготуйтеся та вивчіть, які саме правила будуть задіяні на конкретному курорті.
Франція
У Шамоні, Мерібелі, Куршевелі, Валь Торансі пускатимуть на підйомники, і продаватимуть скі-паси на них тільки туристам, які пред’являть санітарний пропуск Рass sanitaire або QR-код. Пропуск необхідний зокрема і підліткам з 12 років. Правило діє на всіх 250 гірськолижних курортах Франції. Стосовно підлітків-іноземців є питання – французи поки що відпрацьовують правила.
Швейцарія
Швейцарія була однією з небагатьох альпійських країн, яка відкрила гірськолижні курорти минулої зими. Наразі людям, вакцинованим від covid-19 чи мають докази того, що вони вилікувалися, дозволено в’їзд у країну та катання на гірськолижних схилах. Маски необхідні всім лижникам та сноубордистам у закритих приміщеннях, включаючи підйомники, гондоли тощо. Вхід до закритих закладів дозволено лише… далі йде звичний список для “слухняних” громадян.
Словаччина
У Словаччині локдаун з 25 листопада на 14 днів. Канатні витяги простоюють, не працюють готелі. За інформацією курорта Ясна, інфраструктура готова до прийому гостей, залишилося дочекатися дозволу уряду. Будуть працювати лижні школи, все готове для апре-скі.
До 9 грудня уряд перевірить дію обмежень та оголосить про подальші рішення. Попередньо доступ до витягів на татранських курортах залежатиме від підтвердження повної вакцинації або підтвердження видужання від covid-19. Їжу на схилах подаватимуть лише на винос. Рівень обмежень також залежатиме від кольору зони, у якій знаходиться курорт.
Польща
На даний момент непоганим рішенням видається зимова поїздка на лижі до Польщі. Вже відомо, що уряд не планує блокування, як було минулого року. Польські гірськолижні станції отримали рекомендації МОЗ та Головної санітарної інспекції відкривати курорти з дотриманням санітарних режимів. Докладні правила, яких слід дотримуватись на схилах, поки що не відомі.
Грузія
З 1 грудня Грузія запровадила “зелений” паспорт, який можуть отримати: вакциновані (будь-якою covid вакциною), мають тест PCR ( 72 години), тест на антиген (24 години), перехворіли на коронавірус. Із «зеленим паспортом» можна користуватися канатними дорогами на гірськолижних курортах та заходити до ресторанів, кафе та барів.
Туреччина, Ерджієс
Найбільш сучасний курорт Туреччини очікує щоденні чартерні рейси з України, отож обмеження мають бути не суворими. За правилами в’їхати у країну можна за документом про вакцинацію чи ПЛР-тестом. Знадобиться страховка, що покриває лікування covid. Також – заповнення електронної форми за 72 години до прибуття для створення коду HES. Про якісь обмеження на офіційному сайті курорту інформаціїнемає.
Про страхування
Вирушаючи на відпочинок, зокрема, на закордонні курорти, не зайве буде подбати про надійний страховий поліс. Це обов’язково під час пандемії.
Андрій Басараб, начальник відділу продукт-менеджменту та методології Департаменту особистого страхування страхової компанії ARX, дає кілька корисних рекомендацій щодо страхового полісу:
- відразу озвучуйте страховій компанії, яким саме видом активного відпочинку ви збираєтеся зайнятися. При оформленні договору страхування обов’язково вказуйте, що вам необхідно покриття для активного відпочинку або занять спортом. Страхова ARX пропонує поліси, у яких опцію “активний відпочинок” включено автоматично.
- перевірте, що поліс покриває ризик Соvid-19. В ARX усі види страховок мають таке покриття.
- майте із собою договір страхування у електронному вигляді або сфотографуйте його на телефон – це заощадить час і нерви у шпиталі та при наданні першої допомоги;
- телефонуйте не до страхової компанії, а до Асистансу – деякі туристи плутають ці опції, і тоді вся процедура з надання допомоги займає більше часу. Контакти Асистансу обов’язково вказуються у страховому полісі, збережіть їх, попередньо сфотографуйте. Бажано мати кілька варіантів контактів з Асистансом.
- ознайомтеся з умовами договору страхування та алгоритмом дій в разі страхового випадку. Деякі витрати можуть покриватися договором тільки в екстрених випадках і за згодою страхової компанії, також страхова компанія у разі важких травм може приймати рішення про повернення потерпілого додому і проведення складних операцій там;
- пам’ятайте, що страховий поліс можна купити онлайн. ARX надає таку можливість, ви можете придбати поліс прямо в аеропорту;
- купуючи поліс, відразу додайте кілька днів до фактичного перебування за кордоном, оскільки щось може трапитися в останній день поїздки та буде необхідно мати час на лікування;
- придбайте місцеву sim-картку або покладіть певну суму на рахунок, щоб вистачило для дзвінка до служби порятунку, адже не завжди в таких ситуаціях поруч може бути інший / місцевий лижник, а лік часу може йти на хвилини.
1коментар