Напередодні новорічних свят ми чекаємо від різдвяного дерева якогось послання, яке стосується всіх. На щастя, дизайнери святкових площ обійшли “пандемічну” тематику, і подарували нам звичні образи – зірки, вогні, гірлянди і кольорові кульки. А що ялинки не скрізь справжні, то це діло звичне.
Соборна площа, Вільнюс
Різдвяна ялинка, що встановлюється щороку на Соборній площі, завжди щедро прикрашена. В цьому році ялинка Вільнюса визнана накращою у Європі. Дизайн святкового дерева дозволяє милуватися ним як здалеку, так і поруч. Здається, що ялинка розпадається на частини квадратної форми, але якщо підійти до красивої ілюмінації, ми побачимо, що всередині сучасної ялинки знаходиться традиційне дерево, прикрашене старовинним орнаментом.
Уест-Палм-Біч, Флорида
У Флориді не буває снігу, тому її жителі задовольняються тим, що є в достатку: піском. Починаючи з початку листопада пісок доставляється вантажівками на набережну Уест-Палм-Біч, де скульптори починають формувати 10-метрову різдвяну ялинку. Дерево Санді в Уест-Палм-Біч – єдине в світі 700-тонне піщане дерево, яке освітлюється під музику щовечора протягом свят.
Ріо-де-Жанейро, Бразилія
Лагуна Родріго де Фрейтас в Ріо-де-Жанейро стала платформою для плаваючої різдвяної ялинки висотою 82 метри. Ця традиція започаткована в 2014 році. Ялинку будують на баржі щороку і запалюють більш ніж трьома мільйонами вогнів. Бразильці жартують, що розташування головної ялинки ідеальне для соціального дистанціювання.
Galeries Lafayette, Париж
Щороку всередині універмагу Galeries Lafayette встановлюють чотириповерхову різдвяну ялинку, яка завжди має іншу тему. Тема цього року – «Рушайте в різдвяну подорож.” Дерево увінчане куполом і прикрашене орнаментами – від вишитих дрібничок до барвистих іграшок, які нагадують про багатство культур світу. Навколо дерева зі скляної стелі звисають прикраси у вигляді повітряних куль і великий іграшковий літачок. За традицією в Galeries Lafayette вітрини магазину прикрашені приголомшливими автоматами на ту ж тему.
Площа Сокало, Мехіко
Різдво в Мехіко знаменує гігантське дерево на площі Сокало. Святкова експозиція на фоні Кафедрального собору робить Старе місто ще більш мальовничим, ніж зазвичай. Різдвяні враження на площі Сокало доповнюються довколишніх льодовим катком і навіть світломузикальним шоу. Врахуйте, що дерево виставляється не щороку, і в 2020 році це навряд чи станеться.
Губбіо, Італія
Її знають у всьому світі – різдвяна ялинка розміром з гору, зроблена з сотень справжніх живих сосен. В Губбіо найвищі дерева на схилах гори Інгіно прикрашені безліччю вогнів, і створюють обриси різдвяної ялинки висотою 609 метрів, що охоплює гору від підніжжя до вершини. Вона завжди горить з 7 грудня до першого тижня січня. Більш того, найбільшу в світі різдвяну ялинку щороку запалює помітна фігура, наприклад, Папа в 2014 році. А в 2017 році її запалювали з космосу.
Клебер-плац, Старсбург
Страсбург – ідеальне місце для святкування Різдва. Французи і німці приходять сюди зустріти друзів, випити глінтвейну і посмакувати ковбасками протягом століть. У цьому році мерія не дозволила містянам влаштовувати різдвяний ярмарок, що викликало сум і незадоволення. Та все ж головний атрибут свята – ялинка – прикрашатиме площу.
Ратушна площа, Кельн
Різдвяне дерево традиційно встановлюють біля Кельнського собору: 25-метрова лісова красуня стоїть на тлі готичних шпилів собору, а її прикрашають гірлянди з 50 тисячами світлодіодних ламп.
Різдвяний ринок на Ронкалліплац завжди збирав близько п’яти мільйонів відвідувачів на рік. Втім, про відміну різдвяного ярмарку у Кельні знали ще з серпня, а остаточне рішення прийняли у листопаді.