Острів Пасхи або острів Великодня знаходиться в південно-східній частині Тихого океану, тепер є територією Чилі.
Називається так тому, що саме в День Великодня (Пасхи) голландський мореплавець Якоб Роггевен майже 300 років тому відкрив світу один з найзагадковіших островів Тихого океану. Сталося це в Пасхальну неділю, через що острів й отримав свою назву.
Острів був процвітаючим і культурно багатим, про що свідчать численні величезні моаї – кам’яні монолітні скульптури у вигляді людських фігур з величезними головами висотою до 20 метрів. Всього на острові Пасхи є 887 таких моаї.
На фото Рано Рараку. Це назва каменоломні, яка розташована в кратері вулкана. Близько 95 % з моаї вирізані зі спресованого вулканічного попелу цього вулкану. На краю вулканічного кратера розташоване містечко Оронго, яке було місцем культу людини-птаха. Під час щорічних змагань його прибічники повинні були знайти яйце чорної крячки, пропливши в морі, де були акули. Той, хто перемагав у небезпечних перегонах, отримував звання людини-птаха року.
Відео Рано Рараку на нашому телеграм-каналі
Всупереч поширеній думці, моаї «дивляться» не в бік океану, а вглиб острова. Більшість моаї з’явились на острові між 1250 і 1500 рр. Вочевидь, вони представляють старійшин кланів, що керували островом впродовж століть. Цікаво, як там було з портерною схожістю?
На момент прибуття європейців 1722 року населення острова оцінювалося в 2000-3000 людини. Європейські хвороби скоротили його до 111 місцевих жителів у 1877 році. Столиця острова та його єдине місто – Анга-Роа. Усього на острові проживає 7750 осіб.
Пасхи є найвіддаленішим населеним островом у світі. Відстань до континентального узбережжя Чилі становить 3514 км.