Не всі авіалінії дозволяють подорожі з домашніми тваринами. Зокрема, лоукостери WizzAir, Ryanair не мають такої практики. Тож якщо летіти треба зі своїм улюбленцем, вибір зводиться до кількох авіаперевізників. Розповідаємо, якими авіакомпаніями, що літають з України, можуть скористатися подорожуючі, які хочуть помандрувати з чотирилапими друзями.
МАУ
Міжнародні авіалінії України дозволяють взяти на борт двох улюбленців (котів або собак). Їх можна взяти у салон (у контейнерах) або здати у багаж у спеціальних клітках. Що цікаво: не рекомендується давати тваринам заспокійливі ліки перед польотом, адже це може негативно вплинути на їхнє здоров’я.
Деякі країни встановлюють обмеження на перевезення тварин. Так, МАУ не перевозить домашніх тварин до Великобританії, Ірану, а також не здійснює трансфер тварин через паризький аеропорт Шарль-де-Голль. Крім того, ви не зможете подорожувати до США з певними породами собак – англійським або французьким бульдогом.
Для подорожі літаками МАУ потрібно буде надати дозвіл на вивезення, ввезення чи транзит тварини, медичну довідку та свідоцтво про вакцинацію. Усі деталі описані на сайті авіакомпанії.
Ernest
Італійський перевізник також дозволяє взяти у салон двох котів або собак. Але їхня вага разом з контейнером не повинна перевищувати 10 кг. Тварини мають бути не молодшими за вісім тижнів. Для перевезення потрібно надати дві копії довідки про стан здоров’я тварини, отримані не раніше як за десять днів до вильоту з підписом ветеринара. Крім того, потрібен сертифікат про вакцинацію проти сказу, дійсний протягом року.
SkyUp
Пасажири цих українських авіаліній можуть подорожувати з котами або собаками. У салон дозволяється взяти улюбленця, якщо його вага разом з контейнером не перевищує 7 кг. Чотирилапий пасажир повинен мати ветеринарне свідоцтво, видане державною клінікою, а також усі документи, необхідні для ветеринарних органів країни прибуття.
Lufthansa
На рейси цього перевізника можна брати котів, собак, зайців та кроликів – але не більше, ніж двох. Тварини можуть подорожувати як в салоні (якщо їхня вага не більше ніж 8 кг разом з контейнером), так і в багажному відділенні літака. Перевезення собак бійцівських порід можливе лише в спеціальних клітках у багажному відсіку.
Водночас котів зі сплющеною мордою – породи британська короткошерста, гімалайська, персидська, шотландська висловуха – Lufthansa перевозити в літаках не рекомендує через їхні анатомічні особливості. Такі коти можуть отримати проблеми з диханням та кровообігом.
Крім того, Lufthansa дозволяє перевозити домашніх тварин без супроводу власника – як авіавантаж.
LOT
Польські авіалінії перевозять котів, собак та тхорів. Залежно від ваги та розмірів тварини вона може подорожувати як у салоні, так і в багажному відділі. Невелику тварину до 8 кг ви можете взяти в салон, однак LOT не надасть у такому випадку місця у перших рядах сервісного класу.
Тварини повинні мати щеплення проти сказу та чуми, а також дійсні ветеринарні довідки про стан здоров’я. У випадку рейсів по території ЄС вимагається спеціальний паспорт з описом масті, породи, статі тварини разом з номером мікрочіпу або татуажу.
Pegasus
Цей турецький лоукостер також має стандартні вимоги до перевезення тварин. Він дозволяє брати на борт котів та собак. Якщо вага тварини не перевищує 8 кг, вона може подорожувати з господарем у салоні у спеціальному контейнері. Водночас Pegasus не перевозить тварин до Великобританії, Бахрейну, Катару, Об’єднаних Арабських Еміратів та Саудівської Аравії.
Довідка:
- Документи, необхідні для перевезення тварин:
- Ветеринарний паспорт міжнародного зразка
- Довідки про стан здоров’я тварини, видані ветеринаром не раніше, як за 10 днів до вильоту
- Довідка про результати експертизи на напругу антитіл щодо сказу (це дослідження робиться не раніше, ніж за 30 днів після дати вакцинації, і не пізніше ніж за три місяці після щеплення)
- Чіп (зокрема, обов’язковий при ввезенні до країн ЄС)
- Ветеринарне свідоцтво – форма №1, видане державною ветеринарною установою
Забронюйте житло на Booking.com та отримайте кешбек 4% від Мандрії.
Mandria в Телеграм