Спочатку нагадаємо. Клеопатра була останньою правителькою Стародавнього Єгипту. Її правління тривало 21 рік. Померла у віці 39 років. Після цього Єгипет на протязі майже 7 віків мав статус провінції Римської імперії (30 р. до н. е. — 641 р. н. е.). Клеопатра була і залишається одним із найпопулярніших античних персонажів у кінофільмах та літературних творах.
Знахідка, про яку ми пишемо в цій статті, має відношення до таємниці місця поховання Клеопатри і її коханого римського полководця Марка Антонія. Після поразки римським військам обидва покінчили життя самогубством. В результаті складності того історичного періоду, місце поховання Клеопатри і Марка Антонія стало невідомим.
Тепер про сучасну археологічну знахідку.
Під храмом Осіріса у стародавньому зруйнованому місті Тапосіріс-Магна, яке розташоване неподалік Александрії, археологи виявили величезний вражаючий тунель. Заввишки 2 метри, довжина 1305 метрів. Тунель прорубаний у пісковику на глибині 13 метрів під землею. Частини тунелю занурені у воду. Призначення його наразі невідоме.
Античне місто Тапосіріс-Магна було заснований близько 280 р. до н. е. Птолемеєм II, сином відомого генерала Олександра Македонського та одним із предків Клеопатри. Під час розкопок храму були знайдені монети з іменами та зображеннями Клеопатри та Олександра Македонського.
У храмі також знайдено могильні вали з греко-римськими похованнями. Тому археологи припускають, що Клеопатра та її чоловік Марк Антоній могли бути поховані в одній із цих гробниць.
Наступним етапом буде дослідження довколишнього Середземного моря. Між 320 і 1303 роками нашої ери серія землетрусів вразила узбережжя, в результаті чого частина храму завалилася і була поглинена хвилями.
Як сказав тодішній міністр у справах старожитностей: «Якщо ми виявимо гробницю Клеопатри та Марка Антонія, це буде найважливіше відкриття 21 століття»
Ціни на тури в Єгипет, виліт із Кишинева