Перший раз Шарджа обійняла на вході в Occidental Sharjah Grand Hotel: щирими посмішками і запрошенням у номер sea view. А коли ніг торкнулася нагріта до 27° вода Перської затоки, стало зрозуміло, що це воно – справжнісіньке літо. Виявляється, його можна запросто наздогнати на крилах AirArabia, і найкращий час для цього – грудень-березень.
Тепло. Це перша причина у моєму рейтингу причин їхати у Шарджу. Адже сонце – це енергія, безтурботність, і повне перезавантаження. Ранок у готелі починається рано – вже о 7 гості, ті що сповідують ЗОЖ, починають броунівський рух вздовж моря, ловлячи у просоленому повітрі вітамін D. А ось пополудні сонечко припікає до 30°, і публіка переходить до басейну чи затінених зон – де подають каву, десерти та “тропічні” смузі.
Готель з іспанським шармом. Occidental Sharjah Grand Hotel входить у відому іспанську мережу Barcelo, а це високі стандарти якості, в також мікс європейської арабської гостинності. Може тому принад системи all inclusive (єдиної на всю Шарджу) так багато – від багатющого шведського столу до нічного room servise з нормальним перекусом та великою фруктовою тарілкою.
Кращий ресторан. La Bamba – ресторан, який дописувачі Tripadvisor назвали найкращим у Шарджі. Сюди приходять повечеряти справжні гурмани, яким подобається іспанська кухня. Шеф Маурік Казма мав трохи часу і провів майстер-клас корисних блюд: навчив готувати салат фатуш, бурячкову закуску та овочеву паелью.
Розваги. Гості сусідніх готелів з заздрістю спостерігають веселе життя на пляжі і спортивному майданчику Occidental. Анімація серед готелів еміраті діє лише тут. Аніматори, які, як і більшість персоналу, володіють російською та українською, проводять турніри з волейболу, міні-футболу. Є уроки танців, йога. Аеробіка – прямо в морі. Не менш насичена програма для дітей.
Тур в Occidental Sharjah у січніШарджа – серце Дубаю
Шарджу називають серцем Дубаю, тут промисловість, тут живе багато працюючого люду, тут безалкогольна благодать і зелене світло культурним проектам.
Туристу у Шарджі привілля, місто компактне, зелені сквери на кожному кроці. У парках з газонами, по яких запрошують ходити, місцеві влаштовують пікніки – мами сидять на стільчиках, а діти розважаються – від футболу до гаджетів. Фотогенічні променади вдовж каналу Аль Касба прикрашають шеренги чайок. До речі цей район дуже престижний.
Є у Шарджі Кімната вічного дощу – мила атракція, яку обожнюють місцеві дітлахи, бо дощ для них – екзотика. Велика кімната, зі стелі ллється вода, але розумні датчики зупиняють краплі. Йти треба повільно, і не робити зайвих рухів – східна мудрість, як вийти сухим з води, засвоюється швидко і назавжди.
- Арт-об’єкт знаходиться в парку Al-Mahhara, Квиток – 25 дірхамів
Любителям східної старовини варто заглянути у Серце Шарджі – так назвали проект, який ЮНЕСКО після його завершення у 2025-му обіцяє занести у свій список. Територію Старого міста забудували житлом, а тепер його без жалю зносять, щоб відтворити історичний квартал. Вінтажні лавки, що пахнуть кавою, кардамоном і ароматними маслами, змінюються галереями і модними дизайнерськими кав’ярнями. Тут же притулився найрозкішніший в еміраті готель – за рівнем унікальності і автентичності він може змагатися з найдорожчими готелями Дубаю.
У Шарджі більше 40 музеїв. Нещодавно до них додався ще один – Buhais Geology Park. Коли прокладали дорогу через пустелю, будівельники розкопали археологічні знахідки. Копнули глибше – а там тисячолітні поховання, артефакти кам’яного, бронзового и залізного віків.
Мільйони років тому на цьому місці був океан, тож непогано збереглися скам’янілі корали та залишки морських тварин. Усі знахідки укладені у відеопрезентацію та експозицію музею, їх можна бачити в природі на геологічній стежці.
- Buhais Geology Park: доїхати на таксі або з екскурсією. Квиток – 10,5 дірхамів
І, нарешті, пустеля. Джип-сафарі – це карколомні віражі на швидкості більше 100 км на годину. При меншому розгоні машина просто застрягне в піску. Бархани складаються як сторінки книги і врешті нас чекає рівний майданчик, оточений бедуїнськими палатками.
Посередині – велика сцена для файєр-шоу та танцю живота. Шоу споглядає близько 300 людей з багатьох країн світу, але місця всім вистачає, бо ж арабська мудрість говорить: “у розмові скорочується шлях”.
Переліт
Авіакомпанія Air Arabia має зручний денний переліт з Києва до Шарджі і помірні ціни (від 280$ в обидва кінці). Рейси виконуються щодня. Хоча Air Arabia і вважається лоукостом, але під час польоту приємно здивував досить значний простір між рядами і доволі великий вибір доступного за цінами харчування на борту.
Мандрія вдячна за підтримку подорожі в ОАЕ авіакомпанії Air Arabia, готельній мережі Barcelo, гіду по ОАЕ Андрію Горбачу, Visit Sharjah та Travel Press Club Ukraine
Стартове фото: Instagram Яна Осипова
1коментар