Перший раз я приїхала у Дубай тоді, коли ще жоден філолог не знав, як правильно відмінювати назву міста. Мене супроводжував хвіст упереджень і міфів про суворі порядки в еміратах і про нафтодолари, які закопуються в аравійський пісок і виростають у вигляді хмарочосів.
Збіг час, і я знову тут. І вже знаю – треба відкинути попередній досвід і лише відкрити всі органи почуттів для побаченого і почутого. Що б ви не розповідали про Дубай учорашній, знайте, що з учора багато вже змінилося – від трендів до оточення. Таке вже стрімке і мінливе це місто.
Життя на повну
На цей раз Дубай видався більш розкутим і навіть хіпстерським. З’явилася мода на вуличну каву, збільшилася кількість променадів, народ завдяки зимовій прохолоді багато ходить і займається бігом. Загалом Дубай видається острівком оптимізму у світі: ні, він не відкидає коронавірус. Швидше довіряє медичним технологіям, запровадивши надійний фільтр на в’їзді та вакцинувавши майже все населення. Доки інші країни наганяють страхів, Дубай живе на повну і демонструє світу досягнення людства.
Живемо у новенькому Occidental Al Jaddaf у стилі східного палацу, де кожен з 13 поверхів являє собою галерею картин художників з різних країн. Тут затишно, смачно, є басейн з лаунж-зоною, яка увечері перетворюється в нічний клуб, оздоровча спа-зона з послугами краси.
Але залишаємо релакс на потім, бо нас кличе місто майбутнього. Наш турботливий готель, який входить до відомої європейської мережі Barcelo, чекатиме гостей скільки треба: нагодує пізньою вечерею, запросить на DJ сет чи концерт живої музики, а рано вранці спорядить на екскурсії ланч-боксом.
Безкошовний готельний шатл довезе до пляжу чи Дубай Молу. Втім, метро Al Jaddaf – поряд, і за 20 хвилин ми біля Бурдж-Халіфа, щоб переконатися, що шоу фонтанів таке ж захоплююче, як і завжди.
Тур з Києва у Occidental у січніВсі на World Expo 2020
На ранок рушаємо на Всесвітню виставку World EXPO 2020. До виставкового містечка прямує червона лінія метро, за квиток в обидва боки ми заплатили 19 дірхамів. Транспортна система працює чітко і зрозуміло. Головне, не забути звернути увагу, у чоловічий чи жіночий вагон ти заскочив, і вчасно перейти у своє гендерне середовище.
Ще 15 хвилин йде купівлю квитка (денний квиток 45 дірхамів) – і перед нами купол арт-простору Al Wasl Plaza з найбільшим проектором у світі, де проходять головні заходи і вечірні шоу.
Від амфітеатру пролягають навсібіч широкі штучно затінені бульвари – вздовж павільйонів, зон відпочинку, інсталяцій та садів.
Про концепцію виставки говорять багато, але по суті це «весь світ в одному місці”. Кожна з 192 країн демонструє свій бренд, досягнення чи турботу, здебільшого про екологію.
Пополудні утворюються черги у найбільш цікаві павільйони. На жаль чи на щастя Дім України запрошує без ажіотажу, отож знайомимося, як розкрила тему “Можливості” наша батьківщина. Індонезія показує ремесла, танці, джунглі, гори, океан. Павільйон “Крилатий сокіл” від ОАЕ представив історію об’єднання незалежних еміратів в єдину унію семи абсолютних монархій. Експозиція Саудівської Аравії вразила потужними відеоінсталяціями про туристичні принади країни. Поряд примостилися павільйони Індії, Ізраїлю та Італії. Приходить розуміння – без застосунку Smart Queue, де можна наперед зайняти чергу у обраний павільйон, багато не побачиш. Отож встигаємо випити зеленого чаю у павільйоні Китаю, спробувати каву у павільйоні Кенії та по дорозі поспілкуватися з роботами, які вітаються і запрошують сфотографуватися.
Покидаємо EXPO з розумінням, що приходити сюди варто усвідомлено, знаючи, що саме ти хочеш побачити, і тоді вже не жалкуючи часу на черги. Втім, варіант “галопом” теж приніс багато яскравих вражень.
Найвищі з вищих
Дубай – місто хмарочосів, їх близько 900. Історично склалося, що місцева архітектурна думка тягнеться лише вгору. Щоправда, громадяни еміратів при наявності панорамного житла прагнуть жити у віллах за містом. Але будови “100 м і вище” знаходять інвесторів і орендарів, бо правила бізнесу в країні зручні і зрозумілі.
Квестом одного дня стала програма, збудована на відвідинах найвищих панорамних місць Дубаю. І почали ми з Дубайської рамки, яка вже три роки прикрашає ландшафт міста. 48 поверхів, 150 метрів долаються вмить, і ти опиняєшся на оглядовому майданчику, який розділяє вражаючий склянний міст, який стає то матовим, то прозорим.
У цій історії найцікавіше спостерігати за людьми, які залишаються наодинці з екстремальною висотою. На виході відвідувачів чекає 6-хвилинний фільм про майбутнє Дубаю.
Найвища у Дубаї – вежа Бурдж-Халіфа (829,8 м та 163 поверхи), рекордсмен світу по висоті. Бажаючих побувати на оглядовому майданчику завжди багато, вони “перетікають” у хол вежі з Дубай Молу. Трохи терпіння, бо черги завжди, і ви у ліфті, який безшумно мчить на 124-й поверх. Сказати, що це висота пташиного польоту? Мабуть, що вище. Весь час витрачається на пошук вдалих локацій для знімків і віддячується купою фото.
Атракції над хмарами
Оглядове колесо Ain Dubai – знову ж таки найбільше у світі (висота 250 м), і піднятися на ньому хоче кожен, хто має гроші і час. Квиток (130 дирхамів) краще купити наперед, щоб уникнути черг.
У нашу кабіну, яка мала розмір смарт-квартирки, запросили близько 15 людей. Чим ми займалися 40 хвилин, які злетіли непомітно? Роззиралися навсібіч, захоплюючись красою моря, намистом кораблів, розкішними дизайн-об’єктами. Фотографували без упину, особливо коли сонце покотилося за обрій. Роздумували над узгодженим та дбайливим менеджментом, який перетворив пустелю на місто майбутнього.
Ще один висотний атракціон SkyViewsDubai відкрився два місяці тому, він сягає 220 м, і таки дивує та додає адреналіну. Тут і панорама 360°, і скляний міст, і можливість вийти за рамки будівлі у скляну невагомість. І тест на сміливість – з’їхати у прозорій гірці Sky Glass Slide над центром Дубаю. Відчайдухи можуть пристебнутися та походити по краю будівлі і навіть позависати на гойдалці.
Дубай подарував нам ще одну розвагу на висоті – панорамний майданчик Nakheel Mall – The View. Звичні дії, підйом на ліфті – і ми серед безліч нічних вогнів штучного Пальмового острова. Вони миготять, ніби запрошуючи жити на повну, мріяти, творити і бути на висоті – у прямому і переносному сенсі.
Мандрія вдячна за підтримку подорожі в ОАЕ авіакомпанії Air Arabia, готельній мережі Barcelo, готелю Occidental Al Jaddaf, гіду по ОАЕ Андрію Горбачу, Visit Sharjah та Travel Press Club Ukraine
1коментар