ОАЕ – привабливий напрямок для туристів з усього світу. А ще ця держава є своєрідним магнітом для трудових мігрантів. Саме тому в’їзд до ОАЕ має певну специфіку, яка проявляється, у першу чергу, в процедурі оформлення дозволу на в’їзд. Або, як прийнято його називати, візи ОАЕ. За формальними ознаками, візою він не є.
Папірець із фотографією та штрих-кодом, який ми пред’являємо при посадці в літак, що відправляється до одного з еміратських аеропортів, а також на прикордонному контролі по прильоті, по суті є одноразовим дозволом на в’їзд до країни.
Зазвичай оформленням еміратських віз займаються туристичні оператори, через яких турист організовує свою поїздку в Емірати. Проте, за умов самостійної подорожі, іноземний громадянин має можливість самостійно здійснити цю процедуру.
Хто здійснює візову підтримку
Будь-яка організація – резидент ОАЕ, відповідним чином зареєстрований в Управлінні у справах громадянства та міграції, може здійснювати візову підтримку для іноземців. Більше того, за цю операцію організація отримує винагороду – частину візового збору, який сплачує іноземець за оформлення дозволу на в’їзд. Саме тому вартість оформлення візи не є фіксованою та залежить від способу, як саме та через кого турист оформлює візу.
На практиці візову підтримку для туристів здійснюють готелі (проте не всі), еміратські туристичні оператори та екскурсійні бюро, а також авіакомпанії, що здійснюють авіарейси до цієї держави. Наприклад, авіаперевізники МАУ, Air Arabia та flydubai, які літають з аеропортів України до Еміратів.
Авіакомпанія – через посередників
Міжнародні авіалінії України не є резидентом ОАЕ, тому вони здійснюють візову підтримку для своїх пасажирів через посередників. На сайті перевізника є можливість оформити візу за допомогою двох компаній: угорської Budport та російської «Визовый центр стран Азии». Вартість стандартної туристичної візи (дійсна 60 днів з можливістю перебування у країні протягом 30 днів), оформленої через угорського посередника, складає $115, через московську фірму – $104. Термін ухвалення рішення – 4-5 днів.
Отже, як діяти у випадку, коли є бажання скористатися сервісом від МАУ:
- Заходимо на сайт авіакомпанії та в меню обираємо «Візи для ОАЕ»;
- Обираємо канал, через який оформлюємо візу: Budport чи «Визовый центр стран Азии»;
- Переходимо за відповідним посиланням та слідуємо інструкціям на сайті (заповнюємо анкети, завантажуємо фото відповідно до вказаних на сайті вимог, сплачуємо банківською карткою відповідну суму) та, після виконання усіх дій, чекаємо на дозвіл, який протягом 5 днів має прийти на електронну пошту заявника.
Варто зауважити, що сервіс візової підтримки, на який здійснюється перехід із сайту МАУ, працює при наявності авіаквитків до та з Дубаю на рейси цієї авіакомпанії.
Оформлюємо візу через готель
- Обираємо еміратський готель, де плануємо замешкати в ОАЕ (наприклад, на одному з глобальних сервісів на кшталт booking.com);
- З’ясовуємо, чи здійснює цей готель візову підтримку для іноземців (зазвичай це можна з’ясувати у спілкуванні з персоналом готелю, в деяких випадках – під час бронювання номеру);
- Якщо візова підтримка надається – виконуємо інструкції, отримані від уповноваженої особи (заповнюємо анкету, завантажуємо фотографію та скан-копію паспорта, сплачуємо послуги і т.д.) та чекаємо на дозвіл на в’їзд до країни;
- Якщо цей готель не надає візову підтримку – шукаємо інші канали оформлення візи, наприклад, через авіакомпанію.
Оформлюємо візу через еміратського туроператора
- У той чи інший спосіб зв’язуємося з місцевим туроператором;
- Надаємо копії своїх документів;
- Сплачуємо послугу візової підтримки;
- Чекаємо на дозвіл на в’їзд до країни.
Cаме в цьому випадку вартість послуги візової підтримки може виявитись для туриста найдешевшою. Адже місцеві туроператори, як правило, бронюють весь комплекс туристичних послуг для іноземців, отримуючи комісію від готелів, трансферних перевізників, організаторів джип-сафарі і т.д. Так само вони організовують відвідання еміратських туристичних принад. За що теж отримують певну винагороду. Отже, частину візового збору, яка належить гаранту повернення іноземця з Еміратів, місцеві туроператори можуть собі дозволити скоротити до мінімуму.
Інші типи віз
Якщо турист планує взяти участь у морському круїзі, який починається з одного з портів ОАЕ, та маршрут якого передбачає повернення до країни, йому з високим ступенем ймовірності буде оформлено багаторазову «круїзну» візу, яка передбачає кількаразовий в’їзд до Еміратів. Однак такі візи зазвичай оформлюються у «ручному» режимі. Гарантами в такому випадку виступають місцеві туроператори та/або круїзні компанії, тож оформити онлайн таку візу, скоріш за все, не вдасться. Наприклад, на сайті московської компанії «Визовый центр стран Азии» знаходиться попередження про те, що оформлення «круїзних» багаторазових віз через них неможливе.
Громадяни України можуть оформити еміратську візу безпосередньо в одному з аеропортів країни, проте ця віза буде лише транзитною, дозволений термін перебування в ОАЕ складатиме 96 годин, й обов’язковою умовою отримання такої візи є слідування до третьої країни, яка відрізняється від країни прибуття. Такою послугою охоче користуються мандрівники, які летять транзитом через аеропорти ОАЕ та змушені протягом тривалого часу очікувати на свій рейс. У деяких випадках послугу стоповера (з поселенням у готель та екскурсією містом) надають авіакомпанії (наприклад, Emirates при транзиті через Дубай). Але й самостійний мандрівник може оформити транзитну візу в аеропорту. Проте у всіх таких випадках рішення про надання такої візи ухвалюється не одразу (час очікування може складати до кількох годин), а вартість послуги з оформлення такої візи складає близько $100.