Перша на Близькому Сході Всесвітня виставка Експо-2020 відкрилася в Дубаї після восьми років планування і витрачених 7 мільярдів доларів.
Гасло Експо звучить так: «Поєднуючи уми, створюючи майбутнє». Хоча більшість ярмарків проходило в Європі і США, до цього часу жодна з них не проводилася на Близькому Сході. Виставка розпочалася 1 жовтня 2021 року і закінчиться 31 березня 2022 року.
Не так давно на території Експо площею 438 га була пустеля. Тепер це футуристичний пейзаж, де метушаться роботи, які нагадують відвідувачам надіти маску на обличчя. А ще – нова станція метро, суперсучасні павільйони – все збудовано з нуля. Як і в більшість держав Перської затоки, робітниками-мігрантами.
Дизайн британського павільйону розробила лондонський художник Ес Девлін, яка працювала над церемонією закриття Олімпійських ігор в Лондоні і відкритті Ігор у Ріо-де-Жанейро. У його центрі – конус, що нагадує за формою морську мушлю. На ньому відображаються слова поеми, колективними авторами якої стануть відвідувачі Eкспо – ідея є продовженням проекту Стівена Хокінга, який в 2015 році запропонував створити поему від імені жителів Землі для відправки інопланетянам.
Австрійський павільйон зроблений з переплетених конусів, оздоблених глиняною штукатуркою. Він поєднує переваги поєднання традиційного і сучасного ноу-хау в галузі будівництва.
Понад 190 країн підготували свої павільйони для демонстрації своїх найбільших туристичних пам’яток, відкриттів і амбіцій. Американський павільйон, оплачений ОАЕ після того, як США не змогли вчасно зібрати кошти, може похвалитися копією ракети Space X Falcon 9 і переносить відвідувачів на конвеєр відеороликів про американських винаходи. На ньому також зображений Коран, що належав третьому президентові країни Томасу Джефферсону як приклад того, що релігійна свобода «вплетена в саму тканину американського суспільства».
Павільйон Китаю в формі ліхтаря присвячений космічним амбіціям і винаходам країни. У ньому представлений автомобіль, схожий на трансформатор, який, як сподівається SAIC Motor, буде функціонувати також як підводний човен і вертоліт.
Над павільйоном Італії натягнуті 70 кілометрів мотузки, зробленої з 2 мільйонів пластикових пляшок. Однак найцікавішим експонатом є мармурова тривимірна копія біблійного героя Мікеланджело Давида.
До оголеного гіганта висотою 5,2 метра нелегко дістатися – відвідувачі підіймаються на різні поверхи будівлі, щоб побачити його на рівні очей або поглянути вгору з ніг. Публічна нагота заборонена в ОАЕ, де в значній мірі переважають традиційні мусульманські норми.
Павільйон ОАЕ у формі сокола пропонує відвідувачам двогодинне занурення в дюни з помаранчевого піску і кадри з 50-річної історії країни.
Україна вперше побудувала власний павільйон для участі у Всесвітній виставці. Будівля має форму колоска пшениці.