В цій статті ми не претендуємо на докладний опис цього міста. Нашу увагу привернули кілька фактів, які ми тут наведемо.
Страсбург – назва цього міста для нас сьогодні асоціюється з планами і надіями.
Страсбург відомий як місто розташування Ради Європи, Європейського суду з прав людини та Європейського Парламенту. Тому його часто називають «парламентською Столицею Європи».
Це французьке містечко достатньо невелике – 275 тис. населення. І достатньо стародавнє – вперше назва міста згадується у 12 році до нашої ери. Тому в 1988 році Страсбург святкував свій ювілей — 2000 років.
Історичний центр Страсбурга має окрему назву – Гранд-Іль (фр. Grande Ile — Великий острів). Це справді острів, обмежений рукавами річки Іль, на якому побудований і збережений унікальний архітектурний ансамбль. В тому ж 1988 році Гранд-Іль було занесено до списку культурної спадщини ЮНЕСКО. Це унікальний випадок, коли до цього списку потрапив цілий центр міста.
Тут розташовані Страсбурзький собор, Палац Роганів, Будинок Каммерцеля, Криті мости, Стара митниця. І Мала Франція, про яку ми трошки напишемо.
Ця назва походить не від назви країни, а від хвороби сифіліс, відомої в той час як «французька хвороба». Саме тут ще в XV столітті було споруджено госпіс для хворих на сифіліс солдатів, що поверталися з Італійської кампанії. Зараз це жвавий туристичний квартал міста. Його відрізняють бруковані вулиці, канали і фахверкові будинки, що добре збереглися. Одна з таких будівель – Будинок Гарбарів, збудований у 1572 році. Всюди розташовані ресторани ельзаської кухні. Які незвичайні метаморфози.
За межами Гранд-Іль теж багато пам’яток. Нижче на фото – церква Святого Павла (Église Saint-Paul) — неоготичний храм, розташований на схід від історичного центру міста, на острові Св. Єлени. У неї теж незвичайна історія. Будівництво церкви велося з 1892 до 1897 року і спочатку тут була протестантська церква німецького військового гарнізону. В 1919 році, з поверненням Ельзасу Франції, будівлю було передано парафіяльній церкві реформаторської громади Ельзас-Лотарингії.