П’ять біографічних фільмів про життя Сина Божого: історична реконструкція, детективна історія, релігійний «трилер», освітній мультфільм та навіть рок-опера. Вибирайте.
Повсталий
- Рік виходу: 2016
- Режисер: Кевін Рейнольдс.
Події фільму відбуваються у 33 році нашої ери в Іудеї, що вже багато років знаходиться під володарюванням Римської імперії. Спроби Понтія Пілата та Сенедріону контролювати ситуацію не мають особливого успіху. По Ієрусалиму вперто гуляють чутки, що страчений злочинець Ієшуа воскрес. Пілат доручає трибуну Клавдію відшукати тіло Ієшуа, щоб довести людську природу померлого та запобігти новим заворушенням. Починається неочікувана детективна історія, в результаті якої Клавдій як мисляча людина доходить до цілком несподіваних для себе висновків. Слід віддати режисеру належне – йому цілком вдалося додати «свіжого повітря» у сталі канони.
Ісус Христос – суперзірка
- Рік виходу: 1973
- Режисер: Норман Джуисон.
Прем’єра рок-опери відбулася 1970 році та викликала багато дискусій у суспільстві. Тим не менш вона швидко стала класикою, що ось уже майже п’ятдесят років ставиться на найкращих світових сценах. Перед глядачами відбуваються події людського життя з його сумнівами й жорстокою реальністю. А конфлікт між Ісусом і Іудою, це зіткнення двох мислячих людей, де в кожного своя правда.
Фільм «Ісус Христос – суперзірка» було знято в архітектурному заповіднику Авдат в пустелі Негев, на півдні Ізраїлю. На жаль, кінематографічний світ слабо відреагував на переваги фільму, рок-опера отримала лише національну кінопремію Італії.
Остання спокуса Христа
- Рік виходу: 1988
- Режисер: Мартін Скорсезе.
На самому початку фільму режисер попереджає глядача, що фільм не є екранізацією канонічного євангелія, його створено за романом грецького письменника Нікоса Казандзакіса. Іісус – тесля, що успадкував майстерню батька. Він виготовляє для римлян хрести, на яких страчують євреїв. І тільки найкращий друг Ісуса – Іуда знає, що тесля страждає від «голосів». Щоб зрозуміти, що це, Ісус вирушає у подорож у супроводі друга. Фільм «Остання спокуса Христа» отримав декілька номінацій на «Оскар» та «Золотий глобус».
Чудотворець
- Рік виходу на екрани: 2000
- Режисер: Дерек В Хайєс
Цей твір можна віднести до зразків освітнього кіно, знятого у повній згоді з духом і буквою Нового заповіту. Повнометражна анімаційна стрічка розповідає про життя Ісуса Христа сина теслі Іосифа. Це мультфільм про добро, мудрість, повернення надій. Годиться для дітей, родинного перегляду й для тих, кому не зайвим буде реанімувати дитячу віру в добро й чудеса.
Страсті Христові
- Рік виходу: 2014
- Режисер: Мел Гібсон.
Дванадцять найдраматичніших годин життєвого шляху Іісуса, а у них – зрада, осуд, муки, загибель. Відеоряд сміливо можна назвати науковою реконструкцією подій двотисячолітньої давнини. Більш того, глядачеві доведеться читати субтитри, бо герої фільму Гібсона говорять мовою древнього Ієрусалима: іврітом, арамейською та латиною.
«Страсті Христові» звинувачували у невиправданому натуралізмі, але, здається, проблема значно глибша: за дві тисячі років євангелістська історія занадто міфологізувалася, а науковий підхід призвів до конфлікту міфології й реальності. Так чи інакше восени 2016 року Мел Гібсон повідомив про роботу над наступною кінокартиною, в якій йдеться про Воскресіння.