Грузія – наче ліпший друг. Ви можете скільки завгодно не бачитись, але з першого погляду зрозумієте — тут вам завжди раді. Вас пригощатимуть домашніми стравами, розкажуть про минуле і познайомлять із сім’єю. Така звичка до душевності й карантину не боїться. Три дні тому я повернулась із країни сонця та вина. Тож готова ділитися досвідом і враженнями.
Правила в’їзду та ПЛР-тест на 3-й день в країні
Для подорожі мені знадобились: англомовна версія негативного результату ПЛР-тесту. Зробити його необхідно за 72 години до прибуття в країну і спеціальна анкета, яку я заповнила перед посадкою на борт.
Після прибуття у мене було 72 години, щоб зробити обов’язковий повторний ПЛР-тест. Він коштував близько $30. Пройти процедуру можна в будь-якій локальній лабораторії: 20 хвилин — і я була вільна. Результат надійшов на електронну адресу протягом 24 годин. До речі, в очікуванні результату ізолюватися не треба.
Я поверталася в Київ наступного для, тож мій негативний грузинський ПЛР-тест був валідним і в Україні, а отже — no more tests.
Зони відпочинку, музеї, ресторації та транспорт
Працює все. Головне, запам’ятати ключові часові обмеження. По всій території Грузії діє комендантська година: з 21:00 і до 5:00 ранку. У великих містах, зокрема Тбілісі та Батумі, діють обмеження на роботу закладів харчування у вихідні. Так, наприклад, ви зможете замовити страви з собою і поласувати у квітучому парку чи біля моря. У будні жодних обмежень немає.
Музеї, торгівельно-розважальні комплекси та продовольчі магазини працюють, але зачиняються напередодні комендантської години.
Громадський транспорт і таксі продовжують перевозити місцевих і туристів.
Атмосфера карантину, якої немає
Грузини не люблять думати про погане. А тому замість ресторану беруть вино, м’ясо та сир, а тоді вирушають ближче до природи. В Батумі ловлять світанки та заходи сонця за узбережжі Чорного моря, а в Тбілісі вмощуються посеред паркових зон та в історичному центрі. Я залюбки перейняла цей гедоністичний досвід. А єдине, що нагадувало про глобальні світові обмеження — це маска у громадських місцях та антисептик у кишені.
Короткий гайд по Батумі
Запам’ятайте назви трьох головних площ міста: Площа Європи, Площа П’яцца та Театральна площа. Вся тусівка та головні локації міста сконцентровані саме тут.
Площа Європи — візитівка міста, яку залюбки фотографують і друкують на всіх туристичних листівках.
Площа П’яцца — сестра-близнючка венеційської площі Сан-Марко. Тож архітектурний стиль та атмосфера відповідні. На Театральну площу потрібно прогулятися заради Драматичного театру.
Обов’язковою частиною туристичної програми-мінімум повинен стати порт і довгі прогулянки набережною. Тут також знаходиться Парк Чудес, є величезне оглядове колесо та скульптура Алі й Ніно. Її використовують як візитівку міста.
Тур в Батумі з 23 квітняКороткий гайд по Тбілісі
Починайте з туристичної класики — Старого міста. Щоб відчути й побачити його дух, що не змінювався останні 200 років, прогуляйтеся до фортеці Нарікала, а звідти — у Ботанічний сад для короткого перепочинку в тіні екзотичної рослинності.
Обов’язковою для відвідин є також гора Мтацмінда. 740 метрів над містом та панорама, від якої перехоплює подих. Піднятися на гору можна на автобусах №124 та №90 від станції метро Руставелі.
Історія історією, але найтусовочнішою локацією столиці була й залишається Fabrika. Простір під відкритим небом, який дуже часто називають грузинським Берліном. Бари з крафтовим пивом, магазини з локальними брендами та гіпстерський рай.
І не забудьте прогулятися Сухим мостом. Біля нього знаходиться чудовий міський парк Деда Ена, а на сусідній вулиці — барахолка з купою автентичних цікавинок. Коротше, must have для любителів вінтажу.
Коротка порада від мене: не існує невдалого часу для мандрівки. Хапайте рідних, позитивний погляд на речі та дозвольте собі покохати запальний грузинський норов.
Подорожувала: Ляхоцька Анастасія, керівник напрямків Грузія, ОАЕ та Португалія у Join UP!
1коментар