Фото: Maurizio Gambarini/dpa/picture alliance
Найвідвідуваніший музей Німеччини останній тиждень відкритий перед початком реставрації 23 жовтня, яка триватиме кілька років.
Йдеться про одне з найбільших світових зібрань стародавніх артефактів – Берлінський Пергамський музей (Pergamonmuseum).
Для того, щоб якнайбільше відвідувачів змогли “попрощатися” з музеєм, графік його роботи продовжено: експозиції музею відкриті для відвідувачів з 09:00 до 21:00. Усі електронні квитки, на жаль, уже розпродані. Відвідати музей можна у порядку загальної черги, якщо ви купите один із берлінських музейних абонементів – SMB (Staatlichen Museen zu Berlin).
Загальна вартість реконструкції може становити рекордні 1,5 мільярда євро.
У ході реконструкції буде оновлено весь ансамбль Музейного острова (Museumsinsel) – унікального музейного комплексу в центрі Берліна на північному краю острова Шпреінзель на річці Шпрее. З 1999 року цей унікальний архітектурний та культурний ансамбль включено до Світової спадщини ЮНЕСКО. Крім Пергамського музею тут розташовані ще чотири знамениті музеї, в яких зібрано твори мистецтва від античності до XIX століття. Так що абонемент SMB Вам не раз знадобиться.
Про сам Pergamonmuseum.
Будівля музею збудована у 1910—1930 роках для демонстрації Пергамського вівтаря. Звідси й назва музею. В експозицію музею були також включені зібрання творів хетського, ассирійського, вавилонського та перського мистецтва. З 1958 року це зібрання було об’єднане загальною назвою «Пергамський музей». У 2013 році в музеї побувало близько 1 млн 260 тисяч відвідувачів – це найбільш відвідуваний музей у Німеччині.
Трохи про найвідоміші експонати:
Пергамський вівтар. Візитна картка Пергамського музею. Датується ІІ. до н. е. На скульптурному фризі зображено драматичну битву богів із гігантами. Твір мистецтва періоду еллінізму, одна з найзначніших пам’яток того часу, що збереглися до наших днів. Отримав назву за місцем свого створення – місто Пергам в Малій Азії.
Ворота Мілетського ринку. Епоха Стародавнього Риму – ІІ ст. н.е. Зруйновані землетрусом у X чи XI столітті. На початку 1900-х вони були розкопані, відновлені та показані в музею.
Ворота Іштар та Дорога процесій. Восьма брама стін Вавилону та фрагмент дороги, яка до них вела. Присвячено богині Іштар. Збудовані у 575 році до н. е. за наказом царя Навуходоносора II (бл. 605-562 роки до н. е.) у північній частині міста. Одна з найвідоміших пам’яток архітектури Вавилонського царства. Територія сучасного центрального Іраку.
Фріз із Мшатти. Рельєфний фриз середини VIII століття, який прикрашав палац Мшатту в пустелі Йорданії. Руїни Мшаті були виявлені за 30 км на південь від столиці Йорданії Аммана в 1840 році.