Дортмунд – німецьке місто в регіоні Західний Рейн-Вестфалія, яке загалом не може похвастатися великою кількістю відвідувачів. Але з Києва туди літає Wizzair, ціна починається від 15 євро в один бік, що робить його привабливою транзитною точкою або ж місцем призначення для людей, які люблять відкривати нові місця.
Аеропорт Дортмунда розташований в межах міста і тому є частиною системи міського транспорту. Автобусна зупинка – відразу на виході з терміналу. В центр міста можна доїхати або прямим автобусом-шатлом за 8.50 євро без зупинок, подорож займе приблизно 25 хвилин, або ж громадським транспортом з пересадкою за 2.80 євро, тоді до центра ви доїдете хвилин за 40.
Для другого варіанту треба спочатку сісти на автобус, який іде до Aplerbeck, де на кінцевій зупинці пересісти на трамвай U47. У Дортмунді одноразовий квиток дає право робити необмежену кількість пересадок по маршруту, для повернення назад треба купити новий квиток. Якщо вас двоє, то вигідніше відразу купити проїзний на день для двох, він коштує 10.30 євро, що вже трошки дешевше, ніж 4 окремих квитки, і якщо у вас зміняться плани і ви захочете ще кудись поїхати громадським транспортом, вже не треба буде витрачати більше грошей. Більше про квитки на громадський транспорт можна прочитати на транспортному сайті міста.
Район Aplerbeck
Якщо у вас коротка пересадка, то я б радив не їхати в центр, а погуляти по району Aplerbeck, до якого з аеропорту автобус доставить вас за 15 хвилин. Цей район раніше був селом, яке з часом стало частиною Дортмунда.
Тут ви знайдете ту Німеччину, про яку всі говорять, – акуратні вулички, приємна архітектура, багато фахверкових будинків, яким понад 100 років, кількасотрічна церква, навіть невеличкий палац Rodenberg біля ставку. Прогулянка цим районом лишить лише приємні враження. Не пропустіть вулицю Ruinenstrasse, на ній найбільша концентрація старих будинків.
Центр Дортмунда
Очевидно, багато хто при фразі “подивитися місто” має на увазі погуляти по його центру. Центр Дормунда було практично повністю знищено під час Другої світової війни, але все ж частина історичних будівель збереглася. Принаймі у районі Kreuzviertel. Як завжди в німецьких центрах міст ви знайдете ратушу з площею, купу ресторанів і фастфудів, магазинів одягу та інших товарів, парків та пішохідних алей.
В самому центрі міста знаходяться головні церкви міста. Обов’язково відвідати треба дві з них. Reinoldikirche є головною і найбільшою церквою, спорудженою в 15 сторіччі, а всередині можна знайти статую святого Рейнольдса 14 століття. Також можна забратися на дзвіницю, з якою відкривається красивий вид на місто. Головне час, щоб не проходити повз дзвін, коли він буде бити. Ми не врахували, це дуже і дуже несподівано і голосно. Поруч знаходиться Marienkirche, найстаріша церква міста 11-го сторіччя. Вхід до церков безкоштовний, щоб піднятися на дзвіницю, покладіть пожертву в скриньку.
Висотка Dortmunder U є символом міста. Збудована вона в 1927 році як броварня. Зараз тут розташовані музеї, виставкові зали, ресторан та безкоштовний оглядовий майданчик, з якого видно весь центр міста і залізничний вузол. Найцікавіше там – Музей сучасного мистецтва Ostwall Museum.
Дортмунд має що запропонувати любителям музеїв. Від Футбольного музею, музею-броварн, музею німецької кухні до музеїв природи та історії. Але найцікавішим, на мою думку, є музей Hoesch museum, який розказує історію вугільної промисловості в регіоні. Адже цей регіон відомий як вугільний регіон, такий собі німецький Донбас. Знаходься він у північному районі міста, біля зупинки Westfalenhütte. Раніше тут була величезна індустріальна зона, а зараз це найбільш “проблемний” жилий квартал міста, де більшість населення складають іммігранти. Погуляти по цьому району також цікаво, щоб побачити інший бік сучасної Німеччини.
Озеро і парки
Найцікавіше у Дортмунді помічати, як індустріальне місто перетворює промислові об’єкти на “місця для людей”. Озеро Фенікс (Phoenix See) на перший погляд є просто великою водоймою з приємною набережною і парою арт-об’єктів. Але це – один з найкращих проектів з урбан-розвитку в Німеччині. Це штучне озеро площею 24 га та новозбудовані житлові райони навколо зведені на місці одного з найбільших комплексів важкої промисловості. Район, який раніше був місцем, де жили лише найбідніші люди через жахливо високий рівень забруднення повітря, зараз перетворився на елітний район з найбільшою вартістю житла в місті.
На невеличком острові на озері як пам’ятник лишили вражаючий томасівський конвертор, який раніше працював на цьому місці на фабриці.
Якщо у вас є вільний час, погуляйте у парку Westfalenpark. 70 гектарів парку вміщують у собі зони з різноманітними квітами, кущами та деревами, також є ігрові майданчики та озера, по парку ходять майже ручні фламінго, лебеді та інші водоплавні птахи. В парку є величезна телевізійна вежа, у якій є найвищий в місті оглядовий майданчик, також канатна дорога та міні-потяг. Також, типовим для німецьких парків цього регіону є японський сад. Загалом приємне місце для прогулянок, хоча нічого надзвичайного.
Вхід 3.50 євро, або 1.50 після 18:00