Ось вам новина. Греція має близько шести тисяч островів, на яких постійно мешкає зовсім мало людей. Якщо ви захочете втекти від натовпу, варто поцікавитись, куди їдуть відпочивати мешканці материкової Греції, й сміливо їх наслідувати. Не прогадаєте!
У серпні греки зазвичай беруть відпустку та їдуть відпочивати на острови. Причому більшість відпочивальників геть незацікавлені у тому, щоб стати частиною галасливого натовпу, або заплатити за відпочинок шалені гроші.
На маловідомих іноземцям островах Кікладського архіпелагу греки з задоволенням проводять уікенди. То ж знайти на них дороги, транспорт, місце для ночівлі й таверну зі смачною їжею – зовсім не проблема. Деякі з островів ніби створені для вередливих гурманів, інші – для шанувальників екстріму, деякі ідеальні для усамітнення, є й такі, що здатні задовольнити будь який смак. Тепер коли ви знаєте таємницю, ви зможете планувати ідеальний відпочинок. Нехай не зараз, коли ще актуальні ковідні заборони, але у недалекому майбутньому.
Тур на о.Родос з 27 липняСирос
Столиця Кіклад залежить від туристів набагато менше, ніж його найближчі сусіди. До того ж й паром з Афін привозить сюди не так вже й багато греків. Невеличкий Сирос може похвалитися красивим портом та кількома чарівними піщаними пляжами. Прихильників грецької культури приваблюють численні події, що відбуваються тут кожного літа: фестиваль танців, кінофестиваль, фестиваль акордеоністів. Якщо ж ваше бажання покуштувати молоде вино Міконоса абсолютно непереборне, не переймайтеся. З Сіросу до Міконоса – усього година плавання на паромі.
Евія
За розмірами та кількістю населення Евія поступається лише Кріту. Розташована Евія неподалік від материка. Сюди зручно їхати з Афін через велике індустріальне місто Халкіда. Тим не менш острів залишається маловідомим. Греки приїздять сюди на вихідні, а більшість іноземних туристів навіть гадки не мають про те, як багато тут піщаних пляжів, стрімких скель, гірських ущелин, тінистих лісів та дзвінких водоспадів. Навіть у спекотні дні острів здатен потішити прохолодою. За це його особливо цінують люди, чутливі до впливу сонячних променів.
Агістрі
Для короткої одноденної поїздки з Афін подорожуючі часто обирають жваву Егіну. І хоча цей напрямок прекрасний, менший острів – Агістрі краще зберіг свою природну недоторканість. Будинків тут мало, натовпу не буває, а щоб дістатися сюди паромом з материка, потрібно менше години. Головна родзинка Агістрі – чудові пляжі до яких легко дістатися на автобусі. Цей острів ідеально пасує до цілковитої безтурботності. Зручне розташування дозволяє гостям відпочивати цілий день , а увечері повернутися на материк.
Ікарія
Розташований у Егейському морі острів Ікарія носить гордий титул «острова довголіття»: тут живуть в середньому на 9 років довше, ніж у решті Європи. При цьому острів примудряється залишатися молодіжним. Грецькі тінейджери люблять «зависати» тут влітку у наметових таборах просто неба, танцювати у тавернах цілу ніч, щоб потім цілий день дрімати на пляжі. Радимо вибрати один з затишних сільських готелів на півночі острова. А якщо ви доїдете до пляжу «Сейшели», що на південному узбережжі острова, й зробите кілька знімків мрійливої бухти з бірюзовими хвилями, то ваша сторінка в Instagram приверне значно більше уваги ніж численні зображення Санторіні.
Аморгос
Якщо вас не лякає шестигодинна подорож на паромі, то з Афін ви можете дістатися до самого східного острова Кіклад – Аморгоса. Повірте, цей острів вартий ваших зусиль. Далека відстань від столиці дозволяє йому залишатися тихим незайманим куточком зі старовинними містами, прихованими від світу монастирями, тихими гаванями. Найцікавіше місце – тисячолітній монастир Хоцовіотіси, побудований на 300-метровій скелі, що височіє над морем. Після прогулянки в монастир та зустрічі з трьома ченцями – мешканцями Хоцовіотіси – радимо завітати в одну з дивовижно дешевих сільських таверн з неймовірно смачною їжею.
Астипалая
Крихітний острів у формі метелика на півдні Кіклад знаходиться ще далі від Афін. Цілих десять годин подорожі паромом – серйозне плавання, але знавці стверджують: воно того варте! Астипалая – вибухова суміш шаленого нічного життя та неповторної місцевої культури. Головне село острова – Чори – забудоване біленькими будиночками в традиційному кікладському стилі й займає півострів, що поєднується мостом з острівцем, на якому височіє вишуканий венеціанський замок. Вночі весь острів збирається на Хору, щоб послухати як місцеві музики грають і співають традиційних пісень. Надзвичайно колоритно і абсолютно неповторно.
Фолегандрос
Завдяки драматичній красі тутешніх пейзажів цей крихітний острів Кікладського архіпелагу називають «маленьким Санторіні». Гірський Фолегандрос вабить гостей краєвидами та скелястими вершинами. На схилах притулилися невеличкі села зі сліпучо білими будиночками. Вузенькі вулички ідеально підходять для спокійної прогулянки після смачного обіду в колоритній таверні. Якщо ви здатні здійснити справжнє гірське сходження, відвідайте Панагійську церкву, вона того варта. І, до речі від «маленького Санторіні» до великого можна дістатися усього за годину!
Алоніссос
Алонісос вабить гостей пишною зеленню, чистим морем та величезною кількістю чудових пляжів. Окремий бонус – повна відсутність туристів. Тут можна замовити екскурсію човном й мальовничі бухти або поблукати по вулицях стародавнього міста Хора, частково зруйнованого землетрусом. Обов’язково навідайтеся одне з крихітних рибальських селищ, щоб поласувати свіжою рибою у затишній таверні. Портове місто Паттрі – найбільш пожвавлений куточок острова, але й тут ви не знайдете жодного нічного клубу. Місцеві мешканці віддають перевагу спокійним вечірнім бесідам за келихом легкого вина. Єдиним недоліком Алонісоса є його віддаленість від столиці. Паромом з материка треба дістатися до Скітоса, а вже звідти здійснити морську подорож на Алонісос. Ось така прихована «перлинка». Відкрию секрет: на Алонісосі є колонія тюленів-монахів, якщо пощастить побачите.
Кастеллорізо
Крихітний Кастеллорізо – родзинка архіпелагу Додекадес. Справжню славу острову приніс фільм італійського режисера Габріелє Сальватореса «Mediterraneo». У 1991 році фільм отримав «Оскар», а бірюзові хвилі узбережжя Кастеллоріозо – всесвітню популярність. Хоча острів не може похвалитися великими піщаними пляжами (купатися зручно з пірсів або платформ) – дайвінг та морські прогулянки човном тут просто неперевершені. Варто побачити фортецю 14 ст., монастир святого Георгія (усього 401 сходинка нагору), Блакитну печеру (найкрасивішу на Середземномор’ї). Повірте, туристів тут було б на порядок більше якби не далекі відстані. До Кіпру звідси набагато ближче, ніж до Афін, але Девіда Гілмора це не зупинило. Надихнувшись красою острова, він написав для Пінк Флойд пісню «Кастеллорізо». Погодьтеся це серйозна рекомендація.
Донуса
Крихітний (усього 13 кв.км) острівець архіпелагу Малих Східних Кіклад – справжній улюбленець грецької богемної молоді. Пляжні вечірки, нічні дискотеки, безкінечне свято у численних тавернах. Якщо вам подобається смак справжнього грецького гедонізму – приєднуйтеся! А якщо комфорт і спокій вам більш до вподоби, то на острові є кілька цілком пристойних тихих готелів. Маленький острів може похвалитися чудовими пляжами. А ще – котів тут набагато більше, ніж місцевих жителів. Щоб дістатися до Донуси, слід сісти на паром з Афін, який ходить три рази на день, або на щоденний паром з сусіднього о.Наксос.
Сифнос
Острів уславлений вишуканими архітектурними ансамблями та брендовими бутіками, що працюють до пізнього вечора. На Сифоносі є кілька населених пунктів, але більшість туристів віддають перевагу столиці острова – Аполлонії.
Греки на відпочинку віддають перевагу невеличким бутік-готелям. Оселившись в такому ви, напевне, схвалите їхній смак. Що до смаків: Сифнос носить гучний титул острова гурманів. Морепродукти тут чудові, а у тутешніх тавернах готують рибу-гріль, восьминогів та каракатиць. Що стосується прогулянок, рекомендуємо відвідати стару столицю острова (3 км від Аполлонії), щоб відчути дух середньовіччя. Бажаючим оглянути місцеві храми ходити далеко не доведеться: на острові 366 церков. Ще один атрибут пейзажу Сифноса – вітряки. Скільки їх? Ніхто не рахував. Але багато.
Гавдос
Гавдос не любить тих, хто поспішає. Цілком серйозно: бажаючі відвідати найпівденнішу точку Європи повинні розраховувати час «з запасом». Справа в тому, що Гавдос потерпає від сильних вітрів. Кораблі до Кріту часто скасовуються. Магазини й таверни на острові є, але не численні й досить далеко один від одного. Про бутік-готелі не варто й згадувати. Гавдос – це одне з останніх місць, де ви можете відчути неповторний смак того богемного життя, яке зробило грецькі острови Меккою для подорожей гіппі в 60-х роках минулого століття. Острів вабить нудистів, шанувальників йоги та прихильників медитації.