Полярне сяйво над Рейк’явіком, Ісландія.
У цього явища є кілька назв – полярне сяйво, північне сяйво (Aurora Borealis), південне сяйво (Aurora Australis), аврора (Aurora).
Визначення терміну. Це атмосферне оптичне явище, світіння (люмінесценція) верхніх шарів атмосфери планети, що виникає внаслідок взаємодії магнітосфери планети із зарядженими частинками сонячного вітру.
Полярні сяйва спостерігаються на високих широтах обох півкуль навколо магнітних полюсів Землі.
Основними елементами в нашій атмосфері є кисень та азот. Від того, який саме елемент «збуджується» і на якій висоті залежить колір сяйва.
Відомі кольори – червоний (наприклад, так світиться кисень на висотах 200—400 км), зелений, ультрафіолетовий, фіолетовий. Але кожне сяйво має свою неповторну гамму через відмінності хімічного складу атмосфери та конкретні погодні умови.
Всупереч загальноприйнятій думці, сяйва навесні та восени виникають частіше, ніж взимку та влітку. Пік припадає на періоди весняного та осіннього рівнодення.
Під час полярного сяйва за короткий час виділяється дуже багато енергії.
Полярне сяйво може тривати від десятків хвилин до кількох діб.
Топ-10 місць, де можна побачити північне сяйво за версією https://www.booking.com
Єллоунайф, Канада
Фербанкс, Аляска
Каулваведль, Ісландія
Тромсе, Норвегія
Абіску, Швеція
Івало, Фінляндія
Інарі, Фінляндія
Алта, Норвегія
Сандгерді, Ісландія
Кіркенес, Норвегія
Ми б сюди додали Акурейрі, Ісланлія, поряд із яким розташований водоспад Годафосс (ісл. Goðafoss — «водоспад Бога»). Висота цього водоспаду – 12 м, ширина – близько 30 м. Назва водоспаду походить від події, яка сталася при прийнятті християнства місцевими жителями тисячу років тому. Тоді у водоспад були скинуті язичницькі ідоли.
Тут можна побачити таку дивовижну картину природи.