Всі знають, що є класичний список з семи чудес світу. Але з цього списку тільки один об’єкт зберігся о наших днів. Це піраміда Хеопса. . Тому цей список назвали «Сім чудес світу в античні часи» і був створений новий список «Сучасні сім чудес Світу».
Онлайн-голосування проведене організацією New Open World Corporation мало на меті вибір з-поміж 200 пам’яток. Переможці в першій категорії визначилися 7 липня 2007 року. Велика піраміда в Гізі, єдина з семи стародавніх чудес, не потрапила в список переможців, оголошених 2007 року, але була додана як почесне восьме чудо.
В цій статті розповідь про перлину Індії – палац із білого мармуру Тадж-Махал.
Цей мавзолей-палац знаходиться в Агрі, за 250 км від Делі. Він був побудований у 17 ст. імператором Шах-Джаханом на згадку про свою померлу дружину Мумтаз Махал. Шах Джахан, нащадок Тамерлана, був великим воїном. Він не лише розширив межі імперії Великих Моголів збудував чимало архітектурних пам’яток.
Імператор мав 4 дружини. Мумтаз Махал була третьою дружиною. Зустрів він її на ринку, тоді їй було 19 років. Шах-Джахан був підкорений красою дівчини, він відразу ж покликав її заміж. Незабаром Мумтаз Махал стала його «улюбленою дружиною», з якою імператор прожив 19 років.
Мумтаз Махал супроводжувала імператора всюди, навіть під час воєнних походів. Обірвалося життя його коханої дружини під час пологів їхньої 14-ї дитини. Шах-Джахан був розчавлений і сумував. В пам’ять про свою кохану він наказав побудувати на березі річки Джамна палац із білого мармуру, такий самий прекрасний, як Мумтаз Махал.
Під будівництво палацу виділили 17 га землі та розпочали будівництво в 1632 р., а закінчили через 21 рік. Планувалося навпроти побудувати палац із чорного мармуру, але цього так і не зробили, оскільки Шах-Джахана скинув із трону його син.
Будівництво Мавзолею
Над будівництвом мавзолею-палацу працювало понад 20 тис. будівельників. Це були муляри, різьбярі каменю, інкрустатори, художники, каліграфи, будівельники куполів та інші ремісники з Центральної Азії та Ірану.
Для роботи над створенням різних частин палацу було запрошено найвідоміших архітекторів. Сьогодні існує кілька версій того, хто був головним архітектором. Гіди, які працюють у Тадж-Махалі, кажуть, що будували палац за кресленнями турка Іса Мухаммед Ефенді.
Для того, щоб побудувати Мавзолей-палац, довелося замінити під ним весь ґрунт, викопати колодязі та наповнити їх бутовим каменем. Гробницю зробили із цегли. Для підняття мармуру було розроблено спеціальні механізми. До речі, мармур доставляли з двох частин Індії – Раджастхана та Макрана, і в нього інкрустували тисячі дорогоцінного каміння.
Масштаби будівництва вражають. Мавзолей-палац має прямокутну форму, на кутах 4 мінарети, а в центрі – видатні куполи, а з боків височить ще кілька куполів поменше. На території Тадж-Махала знаходиться діюча мечеть.
Особливість Тадж-Махала у його зовнішньому вигляді. У різний час і за різної погоди колір змінюється. У дощову погоду він здається прозорим, вранці колір наближається до рожевого, а на заході сонця – до жовтого. Незважаючи на масивність та велич, цей палац здається невагомим.
Фото: iStockPhoto
Відео Тадж-Махала на нашому телеграм-каналі
Ще одне чудо з цього списку семи чудес світу – Великий китайський мур.