«Хоча Ізраїль як і раніше закритий для міжнародних поїздок, ми хотіли створити осмислений спосіб, яким люди можуть надихатися і зв’язуватися з духовними місцями, яких в нашій країні вдосталь», – повідомляє Міністерство туризму Ізраїлю.
Щоб допомогти мандрівникам, які застрягли вдома через COVID-19, міністерство хоче, щоб люди відправляли свої записки онлайн. “Співробітники роздрукують їх і помістять в затишні куточки і тріщини історичної стіни”. Стіна Плачу – важлива частина єврейської традиції, вона приваблює мандрівників всіх конфесій. Ми хочемо зробити його доступним для тих, хто зараз не може відвідати особисто, тому ми створили портал, на якому люди можуть відправляти свої особисті записки».
Люди можуть відправляти свої замітки онлайн в період з 19 по 21 жовтня. Потім міністерство відзвітує про хід акції на сторінці «Відвідайте Ізраїль» в Facebook.
Західна стіна спочатку була частиною Другого Храму, який був зруйнований у 70-і рр. н.е. З того часу вона стала одним з найбільш відвідуваних і найбільш шанованих місць в Єрусалимі, залучаючи безліч відвідувачів, щоб молитися і поміщати записки з надіями і молитвами в щілинах Стіни.
Ізраїль спочатку ввів в країні карантин в кінці березня, а потім послабив його в травні. Але у вересні країна знову ввела суворі обмеження на тлі збільшення кількості випадків, в тому числі зажадала, щоб мешканці пеербували в межах 1000 м від своїх будинків. За даними Університету Джона Хопкінса, в цілому в Ізраїлі зареєстровано більше 300 тис. підтверджених випадків COVID-19.
У той час як подорож в країну може бути неможливо прямо зараз, мандрівники, які страждають від пристрасті до подорожей, можуть (віртуально) відвідати Старе місто, Віа Долороса і навіть прогулятися по знаменитих тунелях Стіни Плачу, не виходячи з дому.
Що з ними роблять?
- Практика закладення листків паперу, що містять написані на них прохання до Бога, в щілини між камінням Стіни Плачу, почалася більше 300 років тому
- Щороку вкладається більше мільйона записок, що стало вже традицією для туристів з усього світу. Записки пишуться майже на всіх без винятку мовах і у всіх форматах. Їх довжина варіюється від декількох слів до дуже довгих звернень.
- Ті хто не може приїхати особисто, шлють записки поштою. Ізраїль. Єрусалим. Стіна плачу. Лист Б-гу. І ці листи реально відносять до Стіни Плачу.
- Релігійні євреї рідко залишають записки в Стіні Плачу, вони вважають, що з Всевишнім краще розмовляти, тобто молитися, а не листуватися.
- Двічі на рік головний рабин Стіни Плачу і святих місць зі своїми помічниками збирають залишені в Стіні записки і ховають їх на єврейському кладовищі на Оливовій горі.