Південна Італія стає дедалі популярнішим напрямком серед українців. Тепле море, запаморочливі пейзажі, смачна їжа та визначні пам’ятки – такий мікс чудово поєднується та залишає приємні враження.
Неаполь
Насамперед, варте уваги одне з найбільших італійських міст – Неаполь – «столиця» регіону Кампанії. Тут відчувається увесь колорит галасливої сонячної Італії. У місті збереглося кілька замків, а неподалік височіє вулкан Везувій – справжня візитівка Неаполя.
Регіон багатий також на історичні визначні пам’ятки. Неподалік Неаполя розташовані легендарні Помпеї – місто, яке майже 2 тисячі років тому знищив Везувій. Сьогодні це великий музей просто неба. Будівлі, незважаючи на такий поважний вік та руйнацію від виверження вулкану, дуже добре збереглися. На вулицях, замощених бруківкою, можна побачити пішохідні переходи з каменю, яким майже 2000 років, руїни храмів, а у будинках – залишки кухонь та внутрішніх двориків. Тут також можна дізнатися, яким був стародавній театр та як виглядали найперші публічні будинки, поринаючи у різні аспекти життя давніх римлян.
Геркуланум
Неподалік Помпеїв знаходиться ще одне античне місто – Геркуланум, яке також полягло від виверження вулкану. Згідно з легендою, його заснував сам Геркулес. Вважається, що назву Геркулануму дали саме давні греки. До свого знищення це було доволі велике місто на березі Неаполітанської затоки. Руїни Геркуланума випадково виявив місцевий селянин у XVIII ст., коли, копаючи колодязь, натрапив на мармурові залишки театру. Сьогодні руїни древнього міста належать до світової спадщини ЮНЕСКО. Тут збереглися античні будинки, терми та базиліка.
Сант’Агата-де’-Готі
За півгодини їзди від Неаполя знаходиться містечко з непростою назвою Сант’Агата-де’-Готі. Тут приємно прогулятися серед старовинних будинків та вузеньких атмосферних вулиць. І все це на фоні гірських пейзажів. Кілька років тому Сант’Агата-де’-Готі внесли навіть до переліку найкрасивіших маленьких міст Італії. Родзинкою муніципалітету є кількаповерхові будинки на скелях. Також в місті збереглося кілька середньовічних церков та кафедральний собор з цікавими фресками. А на виїзді з міста можна помилуватися надзвичайним акведуком Ванвітеллі, по якому колись постачали воду до палацу в сусідньому місті Казерта.
Амальфітанське узбережжя
Амальфітанське узбережжя – справжній рай Середземномор’я. «Серцем» мальовничого узбережжя є містечко Амальфі. А неподалік розташовані не менш захопливі Салерно, Позітано та інші міста. Багато міст розташовані на гірських схилах, тож різнокольорові будиночки над морем виглядають казково. На узбережжя їдуть любителі пляжного відпочинку. А якщо набридне купатися та засмагати – можна пройтися спеціальними пішохідними маршрутами в горах, щоб помилуватися панорамою.
Апулія
У сусідньому регіоні – Апулія – також є багато цікавинок. Однією з них є містечко Альберобелло. Воно є прикладом зовсім іншої, незвичної, Італії. Символами Альберобелло є чудернацькі будиночки – труллі. Їхньою відмінністю є дахи у формі куполів. І хоча колись такі будинки були житлом бідних селян, сьогодні це – світова спадщина ЮНЕСКО. Майже всі труллі перебувають у приватній власності. У багатьох з них розміщені сувенірі крамниці, музеї або винотеки.
Матера
Матера – ще один взірець італійського міста з середньовічним духом у регіоні Базиліката. Стара частина – це суцільний музей просто неба. Тут легко можна загубитися посеред кам’яних будинків, адже вони зроблені безпосередньо у скелях. Через це місто має кілька рівнів і вражає, наскільки продуманим було житло місцевих мешканців. Крім того, Матера стала знімальним майданчиком для фільму «Страсті Христові», перетворившись на екранах на стародавній Ізраїль.
Долетіти на південь Італії з України можна з Києва та Львова авіалініями Ernest. Квиток до Неаполя обійдеться від 54 євро в одну сторону без багажу. Дещо дешевшим стане переліт з Варшави або Кракова лоукостом Ryanair. Ціни в середньому стартують від 30 євро з польської столиці та від 20 євро з Кракова.