Продовжимо публікації про найкрасивіші місця на Землі. Ця стаття про Венецію. Але з обмеженнями. Тому що це занадто велика тема. Розповімо про найболючішу тему – подальше існування цього унікального міста. І про найвідомішу частину Венеції – Гранд-канал.
Почнемо з негативного, щоб потім перейти до позитивного.
Венеція може повністю піти під воду до 2100 року, а вже у 2028 може стати непридатною для життя.
Протягом XX століття Венеція поступово поринала в лагуну, в результаті суша занурилася на 23 см. Основною причиною був забір води з артезіанських свердловин, що знижувало рівень ґрунтових вод. Другою причиною є зростаючий тиск наземних об’єктів. Після закриття свердловин осідання міста сповільнилося, але не припинилося. Часто відбуваються повені. Для них є навіть термін – «висока вода». Місто може відносно безболісно переносити підйом води до 1 метра вище за рівень моря. Однак при підйомі води до 2 метрів під воду йде вся суша міста. Для прикладу, повінь в листопаді 1966 року мала висоту 194 см.
Для порятунку Венеції було розроблено проект будівництва герметичних бар’єрів навколо міста – MOSE (Мойсей). Урочисте закладання першого каменю відбулося у 2003 році. Проект мав початковий бюджет у 3 млрд євро та його завершення планувалося у 2011 році. Потім бюджет виріс до 7 млрд євро, але він так і не завершений на сьогодні. Хоча знову заявляється, що в цьому році «Мойсей» має запрацювати на повну силу. Він не зможе допомогти найнижчим районам, таким як Сан-Марко (для цього пропонується побудувати ще одну систему скляних бар’єрів), але захистить близько 90% Венеції, включаючи більшість житлових кварталів.
Тому поспішаємо.
тури автобусом із Києва в ІталіюТепер повернемося до нашої теми – найкрасивіші місця Світу.
Гранд-канал – головна водна вулиця Венеції, яка ділить місто навпіл і має форму перевернутої букви S.
Довжина каналу – 3 800 метрів, ширина становить від 30 до 70 метрів, глибина — близько 5 метрів. З обох сторін Гранд-каналу побудовані будинки, які мають два виходи — на сушу і на воду. Тут можна побачити найкрасивіші будівлі Венеції. На берегах каналу розташовано більше сотні палаців. Саме цю водну через це канал має ще одну назву — «Канал-палац» (італ. Canalazzo).
Цю «водну вулицю» можна перетнути лише по чотирьом мостам: Ріальто, Академії, Скальці та Конституції.
Міст Ріальто
Міст Конституції новий – був відкритий для публіки в 2008 році між вокзалом і пьяцаллє Рома.
Пересуватися по каналу можна на гондолах або вапоретто. Гондоли знають всі. Вапоретто – це невеличкі річкові трамваї.
Альтернативу мостам при перетині каналів можуть скласти трагетто. Це човни, схожі на великі гондоли. Вони використовується саме для переправ пасажирів через Гранд-канал.