Батьківщина піци, кавова столиця Італії, місто мафії та сміття – як тільки не охрещували Неаполь. І що цікаво: з кожним цим твердженням можна посперечатися і водночас кожне з них личить галасливому мегаполісу.
Неаполь зустрічає гарячим липким повітрям. Близькість до моря не дуже рятує: стовпчик термометра тут майже завжди «зашкалює». Ти готовий до сутички з обставинами, бо ж начитався про місто аж зайвого. Отож, як ми розвінчували міфи навколо Неаполя.
Міф 1: Неаполь дуже брудний
Насправді, ще кілька років про неапольське сміття чутки ходили ледь не по всій Європі. Однак сьогодні на вулицях міста вже не побачиш такого скупчення відходів, як колись. Бруд ще лишається у передмісті, однак у центрі Неаполя цілком чисто. У центрі всюди стоять контейнери для роздільного збору сміття. Щоправда, далеко не всі неаполітанці призвичаїлися до сортування, однак перші кроки для цього зроблені.
Атмосферу «безладу» подекуди створюють графіті та обшарпані старі будинки на вузеньких вулицях. Хоча насправді це можна назвати і колоритом міста. Тут ще можна побачити розвішану між вікнами білизну, як у кіно. Особливо колоритно виглядають «Іспанські квартали». А якщо піднятися кварталом вище, відкриється дуже гарна панорама на Неаполь та вулкан Везувій.
Що зробити:
Погуляти набережною та серцем міста – площею Плебіщита, найбільшою в Неаполі. Побачити колишній королівський палац і справжній шедевр архітектури – галерею Умберто. Цей пасаж є однією з «родзинок» міста. А поряд знаходиться знаменитий театр Сан-Карло – одна з найстаріших опер Європи.
Міф 2: Неаполь – небезпечне місто злодіїв
Можливо, мафія в Італії і досі процвітає, однак туристам більше варто остерігатися кишенькових злодіїв. Як і в будь-якому великому місті, тут їх вдосталь.
Кажуть, що зловмисники їздять на мотоциклах і вихоплюють у перехожих сумки. На власні очі ми цього не бачили. Та порада бути обачним і пильнувати свої речі завжди буде актуальною для подорожуючих. Адже натовп у транспорті та на вулицях Неаполя практично завжди і всюди.
Що зробити:
Пройтися по Спакка Наполі – одній з найвужчих і найдовших вулиць, яка, немов тріщина, «розколює» місто навпіл. Тут безліч крамниць, кав’ярень і мальовничих внутрішніх двориків. На Спакка Наполі можна зустріти туристів чи не зі всього світу. Та, незважаючи на таку людну місцину, злодії нас не обікрали, а продавці в магазинах не обдурили. Тож, не такий страшний Неаполь, як про нього розповідають.
Міф 3: Неаполь – галасливе місто «циганів» і заробітчан
Почасти, це правда. Італійці Півдня дуже емоційні, говірливі. Тож почути, про що говорять за вечерею мешканці сусіднього будинку – цілком нормально. До речі, місцевий діалект неофіційно вважають окремою неаполітанською мовою.
У Неаполі, як і в багатьох великих європейських містах, дуже багато мігрантів. Деякі райони поблизу вокзалу перетворилися у «чорні квартали» зі своїми власними законами, культурою, різноманіттям мов і національностей.
Також в Неаполі багато українців. Більшість з них ще багато років тому приїхала сюди на роботу. Тож українську мову часто можна почути на вулицях мегаполісу.
Що зробити:
Завітати на місцевий базар неподалік вокзалу. Галасливі продавці заманюють різноманіттям свіжих овочів, зелені та морепродуктів. Шум, гамір, літні сеньйори з сумками на колесах – це те, що робить Неаполь таким, який він є.
Та у міста є й інше обличчя. По іншу сторону від вокзалу починаються ділові квартали. Прогулятися у такому районі варто хоча б для того, щоб зрозуміти, наскільки Неаполь різноманітний.
Міф 4: У Неаполі найсмачніша піца
Неаполітанці, як і всі італійці, люблять попоїсти. У місті на кожному кроці можна зустріти піцерії і траторії. Особливої слави заслужила піцерія Da Мichele, де побувала Джулія Робертс під час зйомок у фільмі «Їсти. Молитися. Кохати». Тепер доводиться простояти на тротуарі цілу годину, аби спробувати «Маргариту» в «зірковому» місці.
Славиться Неаполь і кавою. Подекуди зустрічаються дуже атмосферні бари. Наприклад, заклад Nilo приваблює не лише кавоманів, а й фанатів легендарного футболіста Дієго Марадони. Неаполітанці влаштували у кав’ярні своєму ідолу справжнісінький вівтар. Так бар став місцевою атракцією для туристів.
Що зробити:
Скуштувати місцеву пасту і піцу подалі від туристичних вулиць. Та варто пам’ятати, що в Італії деякі заклади відчиняють свої двері для гостей лише в години обіду та вечері.
Міф 5: Неаполь — незручне для життя місто
На перший погляд Неаполь здається надто забудованим і людним. Місто-мільйонник чи не щодня продовжує приймати нових емігрантів. Та щільна забудова, вузькі вулиці в центрі зовсім не роблять його незручним. Скоріше – незвичним. Водночас у Неаполі є метро, фунікулери, а продуктові магазинчики – чи не біля кожного будинку.
Що зробити:
Піднятися на оглядовий майданчик замку Кастель-Сант-Ельмо. Звідси Неаполь постає у всій красі: червоні черепичні дахи і різнокольорові будинки, Тірренське море з мальовничою набережною. Неподалік ще кілька замків: Кастель Нуово та «Замок Яйця» на острівці. А вдалині – могутній і величний Везувій.