Незважаючи на неспокійну ситуацію в Мале, туркомпанії продовжують відправляти туристів на Мальдиви. Індустрія туризму рада прикинутися сліпою, ніж втратити розрекламований “рай на землі”.
Трохи історії. Мальдиви отримали незалежність від Великобританії у 1965 році. Республіка займає 26 атолів в Індійському океані. Її населення становить трохи більше 400 тис. чоловік. Більшість населення сповідує іслам.
З листопада 2013 року президентом Мальдів є Абдулла Ямін. Наступні вибори глави держави призначені на вересень 2018 року.
Що відбулося
На початку лютого Верховний суд країни постановив скасувати вироки і звільнити дев’ять опозиційних політиків, включаючи екс-президента Мохамеда Нашида. У 2015 році вони були визнані винними за звинуваченнями в тероризмі. Екс-президента засудили до 13 років тюремного ув’язнення. Після вироку Нашид залишив країну – влада дозволила йому виїхати на лікування, в 2016 році він отримав політичний притулок у Великобританії. У тому ж році Нашид оголосив про свій намір повернутися на батьківщину і знову боротися за президентське крісло в 2018 році. Зараз він знаходиться в Шрі-Ланці і керує звідти Мальдівської демократичної партією.
На підтримку рішень Верховного суду в столиці держави Мале пройшли демонстрації. На хвилі протистояння президента і суду 5 лютого президент запровадив надзвичайний стан строком на 15 днів. Суддів арештовано. Одним словом, відбувається внутрішній конфлікт.
Політики вважають, що на конфлікт нашаровується вплив Індії та Китаю, які прагнуть домінувати в регіоні Індійського океану. У минулому році Китай відправив на Мальдіви близько 300 тис туристів, один з китайських інвесторів будує великий курорт на острові неподалік від Мале, щоб побудувати курорт. Є стурбованість, що інвестиційна активність Китаю вплине на екологію архіпелагу.
Що з відпочинком
Більшість країн (Китай, Індія, США, Великобританія) попередили своїх громадяни про небезпеку відпочинку на Мальдивах. У тому числі МЗС України. Міністерство рекомендує туристам уникати місць масового скупчення людей на островах у зв’язку із загостренням ситуації з безпекою. Особливо обачними українці мають бути в столиці – місті Мале.
В той же час компетентні органи Мальдівської Республіки повідомляють, що всі міжнародні та місцеві аеропорти, а також готелі будуть працювати у штатному режимі. Власне “надзвичайний стан” стосується лише громадян країни: наприклад, забороняє їм проводити мітинги і збиратися на акції. Українські туроператори вважають, що на райському курорті не може трапитися чогось поганого: мальдивці розуміють, що їхнє життя залежить від туристів. Саме туризм складає 90% економіки держави.
Політична криза на Мальдівах припала на пік туристичного сезону. У 2016 році острівна держава заробила на туристах $ 2,7 млрд.
Український ринок пропонує тури на Мальдиви на всі дати, починаючи від $1200 на одного за 11 днів відпочинку у готелі 3* зі сніданками. Є пакети на 10 днів у 5* за системою “все включене” за $2200 з людини, і більш розкішний відпочинок з цінами “до безкінечності”. Здешевлення турів на Мальдиви, які раптом стали “неспокійними”, не помічено, і, схоже, не передбачається.