Переклад цих слів не менш екзотичний, ніж їх звучання.
На мові народу майя Чичен-Ица означає – «Рот колодязя чаклунів води».
Кукулькана – «пернатий змій» — бог ранкової зорі й культовий герой у релігіях багатьох народів Мезоамерики, зокрема мая та ацтеків.
Тепер про те, що це.
Чичен-Іца – місто, засноване приблизно 455 року народом мая на півночі півострова Юкатан у Мексиці.
У 2007 році за результатами опитування, проведеного організацією New Open World Corporation, місто було визнано одним із нових семи чудес світу.
На території Чичен-Іци неодноразово проводились археологічні розкопки, в результаті яких було відкрито архітектурні пам’ятки. Зокрема, «Храм Кукулькана» – 9-ступенева піраміда, на вершині якої розташований невеликий храм із чотирма входами. У ньому відбувалися жертвопринесення.
До речі, сьогодні Юкатан (штат і півострів) став відомим світовим курортом Мексиканської затоки. Поряд тут Канкун, Флорида, Куба, Домінікана. Там зараз вдень температура повітря 30 градусів тепла, води – 25. На заголовному фото статті типовий сенот півострова Юкатан – печерне утворення всередині скель, результат вимивання водою. Але це окрема історія. Маленькі цяточки на фото – це щасливі туристи.
Тури в Мексику з вильотом із ВаршавиПро це стародавнє місто та народ мая написано немало цікавого і дивовижного. Наведемо лише опис цієї піраміди.
Висота власне піраміди становить 24 м + храм на вершині заввишки 6 м. Чотири сторони піраміди, які зорієнтовані на всі боки світла, мають форму 9 великих ступенів. На кожній з цих сторін від основи до самої вершини піраміди ведуть круті сходи. По бокам сходів ідуть кам’яні перила, що починаються знизу з голови змія і піднімаються у вигляді зміїного тіла до верху піраміди. Піраміда побудована так, що у дні осіннього та весняного рівнодення можна спостерігати унікальне явище «Пернатого Змія». Тінь ступінчастих сторін піраміди падає на каміння цих змій-перил і складається враження, що Пернатій Змій оживає і повзе. У березні нагору, а у вересні вниз.
Кожна з чотирьох сходів храму має 91 сходинку, тому їх сумарна кількість дорівнює 364. Разом із базою-платформою на вершині піраміди, що об’єднує всі чотири сходи, виходить число 365 — кількість днів у сонячному році.