Потяг публіки до шокуючих речей проник в музейну справу. Є музеї, похід у які сам по собі пригода, від якої волосся на голові стає дибки, а серце завмирає від страху. У цій добірці – музеї з незвичайними експонатами, входити до яких слабонервним та особливо вразливим не рекомендуємо.
Музей тортур, Амстердам
В Амстердамі розташований музей не для людей зі слабкими нервами – Музей тортур (Torture Museum Amsterdam). Ще кілька століть тому в кожному європейському місті в центрі стояв ешафот, а біля в’їзних воріт – шибениці. Це лише мала частина знарядь тортур, якими залякували людей та витончено вбивали.
У Амстердамському музеї тортур зібрано понад 40 знарядь покарань із різних європейських країн. Усі експонати підписані і під кожним із них є коментарі 8 мовами.
Адреса: Singel 449, 1012 WP
Вхід: €7,50
В’язниця Абасірі, о. Хоккайдо
На японському острові Хоккайдо є в’язниця Абасірі, куди колись ув’язнювали самураїв. У 1985 р. її перетворили на музей Abashiri Prison. Знаряддя тортур, камери, зал суду, будинок охоронця – тут є на що подивитися. До речі, ув’язнені там не тільки їли та спали. Вони збудували близько 724 км доріг і обробили понад 17 млн кв.м землі. На території музею для ознайомлювальних цілей відтворено сучасну камеру. Якщо зголоднієте, у музеї можна пообідати у тюремній їдальні та скуштувати їжу, яку давали ув’язненим: місо-суп, чашка рису, овочі, риба.
Адреса: 1 Yobito, Abashiri, Hokkaido 099-2421
Вхід: близько $10
Музей Скотленд-Ярду, Лондон
У Лондоні багато визначних пам’яток, серед яких Кримінальний музей Скотленд-Ярду, який ще називають “Чорний музей”. Його створили ще наприкінці ХІХ ст. з ініціативи керівників поліції Скотленд-Ярду. Тут зберігають головні докази гучних справ. Своє друге ім’я “Чорний” музей отримав від репортерів. Музей складається із двох залів. В одному представлена холодна зброя, у тому числі меч-тростина, якою вбили Георгія Маркова (болгарський драматург, письменник і дисидент). В іншому залі зберігається «лист із пекла», який, можливо, написав Джек Потрошитель тодішньому начальнику поліції. У цьому ж залі можна побачити фальшиве каміння та гроші, вилучені під час обшуків.
Кримінальний музей зазвичай закритий для широкої публіки. Іноді поліція Скотленд-Ярду передає експонати на виставки.
Адреса: New Scotland Yard, Westminster, London SW1A 2J
Музей-в’язниця Алькатрас, США
В 10 хвилинах на поромі від Сан-Франциско знаходиться музей-в’язниця Алькатрас, неофіційно відома як «Скеля». Раніше це була найнеприступніша і легендарна в’язниця в Америці. Тут відбували терміни Аль Капоне, Роберт Страуд, відомий як «Птахолов з Алькатраса» та інші. Про вдалі втечі нічого невідомо, можливо, крім однієї. В 1979 році було знято американський кінофільм з Клінтом Іствудом у головній ролі. Сценарій заснований на виданій у 1963 році книзі Дж. Кемпбелла Брюса «Втеча з Алькатраса» про спробу втечі з Алькатраса у 1962 році, здійсненого трьома в’язнями. Вони змогли втекти зі своїх камер і залишити острів на імпровізованому плоті. Доля втікачів після того, як вони увійшли в бухту Сан-Франциско, залишається невідомою. Втеча була відзначена ретельним плануванням та виконанням, включаючи виготовлення манекенів, щоб обманути охоронців, виготовлення підручних інструментів та плоту.
Квитки в музей краще купувати заздалегідь на сайті музею. Денний тур коштує $39,90.
Музей «Містер Туалет»
У Південній Кореї створили незвичайний музей “Містер Туалет”. Основна його ідея – показати дорослим та навчити дітей, що в туалетній темі немає нічого ганебного. Також тут представлені різні види туалетів, деякі з них є досить незвичними і навіть смішними.
У музеї можна дізнатися про колишнього мера міста Сувон, засновника Всесвітньої туалетної асоціації Сіма Джей Дака.
Адреса: 9 Jangan-ro 458beon-gil, Suwon-si
Вхід безкоштовний
Музей паразитології, Токіо
Після цього музею ви почнете ретельно мити руки перед їжею. І сто разів подумаєте, перш ніж покласти до рота щось немите. У японському Музеї паразитології (Meguro Parasitological Museum) зібрано різні види паразитів – 4500 черв’яків, що живуть за рахунок інших організмів. Родзинкою колекції є 9-метровий солітер. Музей невеликий, але колекція дуже пізнавальна, біля кожного експонату є докладний опис. На другому поверсі знаходиться сувенірна крамниця.
Адреса: 4-1-1 Shimomeguro, Meguro-ku, Tokyo 153-0064
Вхід безкоштовний
Музей судової медицини Сірірай у Таїланді
Один із найстрашніших музеїв – Музей судової медицини Сіріджай у Таїланді (Siriraj Medical Museum). Тут знаходяться тіла немовлят з різними патологіями. Наприклад, у музеї зберігається муміфіковане тіло місцевого серійного вбивці Сі Оуей Сей Урнґа. Коротше жах-жах.
Адреса: Bangkok, Thanon Wang Lang, タ
Вхід: коштує 200 бат ($6,40)
Ісландський музей фалосів
Експозиція складається виключно пенісів ссавців. Розташований в Рейк’явіку. Експонуються також тематично пов’язані витвори мистецтва. Музей налічує понад 200 експонатів. Є кафе з «тематичними» кулінарними виробами.
Найбільшим експонатом музею є частина пеніса синього кита завдовжки 170 см та вагою 70 кг. Найменший – кістки члена хом’яків довжиною всього 2 мм, для розгляду якого потрібне використання збільшувального скла.
Адреса: Kalkofnsvegur 2, 101 Reykjavík
Вхід: коштує 3300 исландских крон