Щоб показати актуальність цього питання – трохи статистки. Протягом війни українці найактивніше перетинали кордон із Польщею – майже 24 млн виїздів та в’їздів. Це більше, ніж кількість перетинів кордону з усіма іншими разом взятими європейськими країнами. Наступним іде кордон з Румунією – біля 5 млн. Майже така статистика по кордону з Угорщино. Наприклад, в липні із Польщі в Україну в’їхало 1,064 млн. осіб. І це число збільшується. Для порівняння, в липні 2022 року із Польщі в Україну в’їхало 774 тисячі осіб.
Тому ми вирішили в цій статті розповісти про найкращі способи дістатися з Варшави до Києва. Порівняємо перевезення автобусом, залізницею та автомобілем, враховуючи ціни, розклади та поточні обмеження.
Подорож з Варшави до Києва: автобус, залізниця, авто
З Варшави до Києва автобусом
Найбільші перевізники: Flixbus, Ecolines, Pavluks-Trans та LikeBus.
У кожного з них свій розклад, кількість рейсів, вартість та наявність місць. Про це нижче. А зараз лайф-хак. При наявності багатьох варіантів, для людини, яка планує подорож, найзручніше моніторити та обирати варіанти на якомусь сайті-агрегаторі. Термін «агрегатор» означає, що цей сайт «агрегує», тобто збирає по запиту користувача в реальному масштабі часу всі наявні варіанти подорожі та показує їх в «одному вікні». Не треба самостійно досліджувати розклади і ціни всіх перевізників на декількох сайтах. Можна це побачити на одному. Крім того, цей агрегатор має свої програми лояльності для клієнтів. Тобто, сьогодні Ви покупаєте автобусне перевезення від одного перевізника по одному маршруту, завтра від іншого по другому маршруту, після нашої перемоги – обираєте літак. Таким чином, Ви стаєте постійним клієнтом агрегатора, за що отримуєте різні додаткові бонуси та переваги.
Приклад такого агрегатору – сервіс Tickets.ua
Повертаємося до автобусних перевізників. Трохи інформації про найбільших на маршруті Варшава-Київ.
Flixbus
В день відправляється:
7 прямих рейсів з Автостанції “Варшава-Заходня” Aleje Jerozolimskie 144. Час в дорозі прямих рейсів – 14-16 годин. Ціна – 2700 грн в одну сторону.
2 прямих рейси з Варшавського аеропорту імені Ф. Шопена. Є рейси з пересадкою в на автостанції “Варшава-Заходня» та Люблині. Час в дорозі прямих рейсів – 16 годин. Ціна – 2700 грн в одну сторону.
2 прямих рейси з Аеропорту “Варшава-Модлін” і один з пересадкою на автостанції “Варшава-Заходня». Час в дорозі – 17 годин. Ціна – 2700 грн в одну сторону.
Автобуси зупиняються в Києві на Автостанції «Дачна» (проспект Перемоги, 142), Автостанція “Київ” (вул. Симона Петлюри, 32) і Центральному автовокзалі (пр. Науки, 1)
Кількість рейсів може змінюватися від дня тижня. Ціна може змінюватися від кількості місць у наявності та дня тижня. Наприклад на момент написання цієї статті вартість на рейси за два тижні – 2300 грн.
Усі автобуси мають безкоштовний Wi-Fi, розетки та туалети. Кожен пасажир може взяти з собою в автобус одну одиницю ручної поклажі та одну одиницю зареєстрованого багажу.
Pavluks-Trans
В день відправляється:
6 прямих рейсів з Автостанції “Варшава-Заходня” Aleje Jerozolimskie 144. Час в дорозі – 18-19 годин. Ціна – 1300 грн в одну сторону.
6 прямих рейсів з Аеропорту імені Ф. Шопена. Час в дорозі – 17-18 годин. Ціна – 1300 грн в одну сторону.
2 прямих рейси з Аеропорту “Варшава-Модлін. Час в дорозі – 20-21 годин. Ціна – 1700 грн в одну сторону.
2 прямих рейси з Аеропорту імені Яна Павла II Краків-Балиці. Час в дорозі – 18 годин. Ціна – 1600 грн в одну сторону.
1 прямий рейс з Аеропорту «Жешув- Ясенка. Час в дорозі – 16 годин. Ціна – 1500 грн в одну сторону.
В Києві автобуси прибувають на Автостанцію «Залізничний вокзал».
Перевезення здійснюються комфортабельними автобусами та мікроавтобуси європейського класу з усіма додатковими приладами- кондиціонер, кавоварка, м’які відкидні сидіння, WI-FI, туалет тощо.
Ecolines – Автолюкс
В день відправляється:
2-4 прямих рейсів з автостанції “Варшава-Заходня” Aleje Jerozolimskie 144, прибувають в Києві на Автостанцію «Видубичі» (метро «Видубичі»). Час в дорозі прямих рейсів – 14-16 годин. Ціна – 1119 грн в одну сторону. Ціна може змінюватися від кількості місць у наявності та дня тижня.
Всі автобуси обладнані ергономічними кріслами, кондиціонерами, біохімічними туалетами, розважальними мультимедійними пристроями, що особливо важливо для тривалих поїздок.
Насправді перевізників набагато більше, ми навели перелік найбільших. Є рейси з багатьох міст та аеропортів Польщі в різні міста України, прямі або з пересадкою. Тому зручно і вигідно користуватися такими агрегаторами, як Tickets.ua.
З Варшави до Києва залізницею
Щодоби курсує прямий рейс Укрзалізниці Київ- Варшава-Київ. Але саме цей варіант має ряд суттєвих обмежень та ускладнень. Тому ми розглянемо ще два альтернативних варіанти з пересадками.
Спочатку про особливості прямого рейсу. Рейс №68 Варшава (Всходня)-Київ відправляється в 17-45 і прибуває в 13:07. Зворотній №67 Київ- Варшава (Всходня) відправляється в 18:14, прибуває в 10:12.
Перша особливість цього потягу – це значне перевищення попиту над можливостями. Потяг формується тільки з вагонів міжнародного стандарту і їх там тільки п’ять. Кожен має 30 місць. Тобто поїзд розрахований тільки на 150 пасажирів. Що дуже мало для цього напрямку. Як наслідок, складнощі та велика проблема з покупкою білетів.
Придбати квиток на потяг можна виключно у застосунку Укрзалізниці для мобільних телефонів. Повернути квиток можливо лише через каси вокзалів. Це один із засобів боротьби з перекупниками. На всі міжнародні рейси Укрзалізниці продаж починається за 20 діб до дати відправлення о 08:00. І тут починаються «нюанси». На рейси Варшава-Київ-Варшава продаж починається о 9:00 і миттєво квитки закінчуються. Загальна думка тих, хто стикався з цією проблемою – купити квитки на цей потяг без перекупників неможливо. Залишається загадкою, як перекупником вдається «організовувати» квитки з даними реального пасажира. Вартість такої «послуги» – подвійна вартість квитка.
Укрзалізниця намагається збільшити кількість місць. Було вже тестування потягу із 14 стандартними вагонами Укрзалізниці.
Вартість квитка – біля 1700 грн. Тривалість подорожі – 17 годин.
Друга особливість потягу Київ- Варшава-Київ – вагони представляють собою тримісні купе. За думкою багатьох подорожуючих – це дуже незручно. Щоб довго не описувати таку компоновку, наведемо два реальні фото купе і відгук.
Відгук: «Вагон незручний. Максимально незручний. Більш-менш норм, якщо в купе перша та середня полиці займають родичі або друзі/знайомі. Коли їдуть три абсолютно незнайомі людини – треба домовлятися. Інакше, хтось піде на принцип, розкладе середню полицю і ви будете змушені 24 години лежати. Або стояти в коридорі. Під нижньою полицею є несподівано великий ящик, в який вміщуються два стандартних чемодани. Є ще навісна полка, на який лежать три ковдри і вішаки для одягу. Розкладні сходи. Маленький розкладний стілець. І стіл, під яким знаходиться умивальник. В вагоні два туалети – один, на початку, такого розміру, як в літаку. Другий, наприкінці вагону, навіть більший, ніж стандартний. Один раз розносять по 0,5 води. Можна замовляти чай, каву, роблять кип’яток. Несподівано, в вагонах є кондиціонер та відкриваються усі вікна в купе та коридорі. Кордони проходиш, не встаючи з полиці.»
Ц зв’язку з вищенаведеними складнощами за маршрутом Київ- Варшава-Київ, популярними є потяги Хелм-Київ-Хелм та Перемишль-Київ-Перемишль. По-перше, тут курсує багато рейсів. По-друге, потяги мають вагони зі звичними нам купе з чотирма полками, є також потяги Інтерсіті.
Проблем з покупкою квитків на ці рейси значно менше.
До Хелма та Перемишля ходить десятки електричок з Кракова, Жешува, Варшави та інших міст Польщі. Розклад можна знайти на сайті Польської залізниці (PKP — Polskie Koleje Panstwowe)
Хелм – Chełm
Перемишль – Przemyśl
Варшава – Warszawa
Розклад потягів Хелм-Київ:
№ поїзда | Відправлення | Прибуття | Тривалість |
024 К | 16:44 | 06:45 | 13:01 |
902 К | 16:46 | 07:43 | 13:57 |
020 О | 23:40 | 13:02 | 12:22 |
Розклад потягів Перемишль -Київ:
№ поїзда | Відправлення | Прибуття | Тривалість |
706 Л | 09:45 | 20:14 | 9:29 |
090 К | 13:45 | 05:24 | 14:39 |
054 К | 20:28 | 09:00 | 11:32 |
906 О | 21:30 | 08:00 | 9:30 |
716 Л | 23:30 | 09:55 | 9:25 |
До України з Польщі курсують також потяги
№ 32 Перемишль 18:10 ➔ Дніпро 13:30 ➔ Запоріжжя 16:02
54/36 Перемишль 20:28 ➔ Київ 09:05 ➔ Одеса 13:58
90/74 Перемишль 13:45 ➔ Київ 05:24 ➔ Харків 14:55
На сторінці Укрзалізниці є зведений розклад міжнародних рейсів та розклад популярних рейсів зі станцій Варшава (Всходня), Перемишль та Хелм.
Оперативний розклад може змінюватися. Можуть добавлятися додаткові рейси. Наприклад, на даний момент заявлені додаткові рейси №906 Пшемисль-Київ та №902 Хелм–Київ, яких немає на сторінці, на яку ми посилалися у попередньому абзаці. Слідкуємо за онлайн-табло на сайті Укрзалізниці.
З Варшави до Києва на авто
При обранні такого способу переміщення є загальні питання, як для будь-якої довгої дороги. Відстань, маршрут, безпека, розрахунок зупинок та заправок, графік руху, підготовка та технічний стан автомобіля, речі та документи в дорогу, місце та процедура перетину кордону на авто, засоби та предмети «життя в автомобілі» та інше. В інтернеті легко знайти спеціалізовані автомобільні ресурси, а навігатори допоможуть у самій подорожі. Наведемо тільки один із прикладів рекомендацій:
«Обов’язково мати в автомобілі аптечку та вогнегасник. Якщо у аптечки або вогнегасника закінчився термін придатності, прикордонники можуть розцінити це як їх повну відсутність. Обов’язково мати в машині запасне колесо та аварійний знак. Також потрібна наявність світловідбиваючого жилета. У темний час доби, особливо за містом, ви не повинні виходити з машини без цього жилета.»
Так як у нас сайт не автомобільного профілю, то зупинимося тільки на кількісних параметрах такого варіанту подорожі. Відстань від Варшави до Києва по автодорогам – біля 800 км. Маршрути по довжині можуть трохи відрізнятися, в залежності від типу маршруту – швидкий, короткий, економ. Орієнтовний час на подорож без врахування зупинок – від 10 годин. При витраті палива 10 літрів на 100 км. – витрати тільки на пальне складатимуть біля 4400 грн. В Польщі ціни вищі відсотків на 10.
Звернемо також увагу на свіжу новину. В Україні з 1 серпня легкові автомобілі зможуть перетинати кордон за електронною чергою за допомогою послуги “єЧерга”. Раніше електронна черга була призначена тільки для вантажівок. Це зменшить черги на кордоні і зробить перетин комфортнішим. Запис здійснюється на сайті https://echerha.gov.ua/.
Висновки
Як бачимо, під значне збільшення потоку людей, що перетинають кордон Польщі і України, сформувалась відповідна пропозиція та інфраструктура для здійснення такого процесу. Кожен із варіантів – автобус, залізниця та власне авто мають свого «клієнта», тому що кожен спосіб має свої переваги, обмеження або недоліки. Найбільш гнучкий та економічний для подорожі групою близьких людей – авто. Але він потребує найбільшого процесу підготовки до подорожі. Найбільш простий при підготовці і найдешевший для індивідуальної подорожі – автобус. Але сама поїздка не дуже комфортна. Поїзд найбільш комфортний у самій подорожі. Як кажуть – «перетинаєш кордон лежачі і все по графіку». Але менш гнучкий за маршрутами та термінами бронювання квитків.
Зважуйте свої пріоритети і обирайте.
1коментар