Старе Місто Любліна і всі його цікавості компактно розташовані на двох пагорбах: Замковому та Старомєйському. Це дуже зручно – ознайомитись із старожитностями цілком під силу за один день. Розпочати варто з Саксонського парку, заснованого у 1837 році інженером Феліксом Бичунським.
Насолодившись дивною природою і свіжим повітрям, виходимо на вулицю Краківське Передмістя. Колись вона була часткою торговельного шляху до Кракова. Цю функцію зберегла і досі: тут велика кількість крамниць, салонів, ресторанів. Рекомендуємо зайти в найстарішу цукерню міста «Семадені» та взяти до сніданку знаменитий пиріг «Мазурек».
Рухаючись прямо, проходимо повз костел Святого Духа, Нову ратушу і впираємось в Краківську браму – головний символ Любліна – це вхід в Старе місто.
Звертаємо праворуч і по вулиці Jezuicka підходимо до Тринітарської вежі. Якщо сили дозволяють, підніміться по 207 східцях на оглядовий майданчик, щоб помилуватися видом на Старе місто. Проходимо через ворота вежі на Катедральну площу: тут вашу увагу привертатимуть «його величність» Собор. Обов’язково зайдіть всередину, та подивіться монументальні розписи Юзефа Майера.
Помилувавшись величним собором і зовні, і з середини, знов проходимо через ворота Тринітарської вежі і рушаємо по вулиці президента Теодора Груелла до 700-річної Ринкової площі, в центрі якої знаходиться велична споруда Коронного Трибуналу, а по краях – будинки шляхетських родів.
Біля будинку Любельского звернемо наліво і по вулиці Zlota і підійдемо до монастиря домініканців, який за красу та величність називають Люблінським Вавелем.
Якщо від монастиря повернути праворуч, через п’ять хвилин ви досягнете Фарної площі з руїнами парафіяльного костелу 12 ст. Вулицею Grodzka підійдемо до Міської брами.
Від Міської брами по Королівському тракту піднімемося до Люблінського замку (13-14 ст.). Поряд з ним ще 2 пам’ятки давнини : Кругла вежа (13 ст.) та капличка Святої Трійці. Вона побудована у 14 ст. на гроші українських магнатів Речі Посполитої. У 15 ст. її прикрасили фресками у візантійському стилі.
Екскурсійну подорож закінчимо на оглядовому майданчику Круглої вежі
Коли приїздити
Взимку місто зустрічає гостей урочистим виглядом, який надають йому палаци та силуети костьолів. У найхолоднішому місяцю, січні, температура сягає 3 градуса нижче нуля. Така комфортна для зими погода сприяє неспішним прогулянкам та відвідуванням музеїв.
Весна. Люблін швидко прокидається після зимового затишшя і в березні вдень вже біля 10 градусів тепла. А у кінці квітня місто перетворюється на прекрасний сад квітучих магнолій та яблунь.
Літня пора переноситься тут набагато комфортніше, ніж в інших європейських містах. Та навіть коли в липні повітря прогріється до 30 градусів, жара не втомлює, бо на вулицях вмикаються “фонтани-тумани”, які охолоджують повітря.
Осінні дощі лише в жовтні можуть стати помітними. Опале листя надає легкого золотистого відтінку, а повітря продовжує бути теплим. Вже в листопаді місто прикрашається, готуючись до майбутнього Різдва.
2коментаря