Бидгощ – гучне університетське місто, наповнене молоддю та прикметами сучасного бізнесу. Це також культурний центр, де відвідувачі можуть ознайомитись з численними художніми, музичними та театральними заходами. Місто має 18 визначних пам’яток і багато зелених зон для відпочинку.
Що можна зробити за день у Бидгощі?
Поринути у історію
У 16 столітті Бидгощ був найбільшим центром торгівлі зерном і сіллю. Отож старовини тут досить. Вийдіть на площу Ринок з мальовничими будиночками і чарівними вуличками, які її оточують. Загляньте на Млинарський острів посеред річки Брда. У цій зеленій оазі дзюрчать водоспади, квітує природа. А навколо – старовинні будинки у стилях готики і неоготики, що дивляться у воду. Зерносховища, що прикрашають набережну, є одними з найвідоміших зразків фахверкової архітектури в Польщі.
Де. Млинарський острів, поряд з площею Ринок.
Відправити листівку
Знайти неоготичну будівлю Головної пошти, що стоїть на березі річки, і відправити листівки рідним і друзям. У башті, що вінчає головпоштамт, живуть поштові голуби. У часи, коли світ не знав інтернету, голубина пошта була найкращим способом відправити лист. Поштові голуби у цій вежі живуть століттями.
Де. вул.Ягеллонська 6.
Вимити руки
Всі туристи люблять заходити у Музей мила і історії бруду. Тут гарно пахне і так затишно, наче у рідному домі, де, щоправда, забагато зайвих речей. Тут не занудьгуєш, бо музейні гігієністи невпинно доносять свої ідеї чистоти через майстер-класи і різні перфоманси.
Де. вул.Длуга, 13
Побачити канатохідця
Вашу увагу приверне символ міста – еквілібрист, що граційно балансує на линві. Це скульптура «Той, що переходить через ріку». Фоном їй служать три історичні зерносховища, що стали символом міста.
Привітатися з Магістром
Є легенда, що знаменитий пан Твардовський, який уклав угоду з дияволом, певний час мешкав у Бидгощі. Саме тому його фігуру часто можна побачити у вікні одного з будинків. В обід і ввечері вікно відкривається і пан Твардовський під акомпанемент шаленої музики і диявольського сміху махає всім рукою. І знову зникає.
Де. Старе місто. Туристи збираються 0 13 та 21 годині
Сфотографуватися з Лучничкою
Район музики – найчарівніший і найтихіший закуток Бидгощі. Його центром є просторий парк імені Яна Кохановського, прикрашений скульптурами відомих композиторів. Парк оточують філармонія, музична Академія, театр. А біля знаменитої «Лучнички» (1910 р.) прагне сфотографуватися кожен гість міста.
Де. Район музики
Зайти у польський Пантеон
Базиліка Святого Вінсента де Поля будувалася на зразок римського Пантеону польським архітектором Адамом Баленштедтом і стала найсакральнішою спорудою Польщі. Її купол сягає 40 метрів у діаметрі. У залі одночасно розміщуються 120 тисяч людей!
Де. Алея Оссолінських, 2.
Сісти у поїзд…
… і за годину опинитися у Торуні. Це одне з найпрекрасніших в Європі Середньовічних міст, яке занесене до списку ЮНЕСКО. Жителі Торуня пишаються давніми традиціями, своїм земляком, великим астрономом Миколаєм Коперником. У Музеї Миколая Коперника зібрані численні предмети, пов’язані з великим астрономом, а на Ринку Старого міста стоїть пам’ятник з написом латиною “Миколай Коперник, торунянин, зрушив Землю, зупинив Сонце і Небо”.