У статті «Лайфхаки для подорожей: головні принципи» мандрівник і засновник тревел-школи “Подорожуй” Віктор Стинич ділився головними принципами, на які треба спиратись під час планування подорожі. Сьогодні пропонуємо більш детально зупинитись на тому, як здешевити перельоти. Віктор вивів 100 правил, отож слідкуємо за наступними публікаціями.
Принципи недорогих перельотів
- Плануйте перельоти наперед – це основний фактор, що впливає на придбання недорогих квитків.
- Найкращі ціни бувають за 3 місяці або 3-4 тижня для лоукостів та 6 місяців для регулярних авіакомпаній, хоча це не догма.
- Уникайте подвійної конвертації. Завжди платіть у валюті країни, що продає послугу.
- Купуйте лоукост-квитки невеликими партіями – ці квитки, тим дорожче, чим більше попит. Тому квитки для 4-8 осіб завжди дорожчі за квитки для 1 особи.
- Лоукости літають у другорядні аеропорти, тому перевіряйте як і за скільки ви доберетесь до міста. Обережно з аеропортами Париж Бюве, Осло Андефйорд, Стокгольм Скавста, Брюсель Шарлерую, Ейндговен, Франкфурт Хан.
- В більшості аеропортів Європи можна пройти на посадку з квитком в телефоні. Це збереже час і гроші на друк посадкового талону. Пам’ятайте, якщо ви летите у візову країну, то доведеться обов’язково роздрукувати посадковий та поставити штамп про перевірку візи.
- Протягом 48 годин з моменту замовлення, можна безкоштовно виправити основні помилки, навіть у лоукост-авіаквитках.
- Літайте лоукостами на відстані 3-4 тис. км. Це дешевше і швидше, ніж добиратись на авто, потязі чи авботусі.
- Подумайте, чи потрібно вам більше багажу, конкретне місце в літаку, пріоритетна посадка, безкоштовна зміна рейсу? Все це коштує додаткових грошей.
- Робіть реєстрацію на рейс онлайн і самостійно. Це допоможе уникнути овербукінгу для регулярних авіакомпаній та збереже кошти для лоукост-перельоту. До речі, Мандрія вже писала про те, як самостійно купити квитки та зробити online check-іn на рейси Wizz Air та Ryanair.
- У регулярних авіакомпаній переліт туди-назад є вигіднішим, ніж переліт в один бік (в лоукостах – не грає ролі).
- Рейси з пересадкою коштують дешевше. В регулярних авіакомпаніях рейси з пересадкойю зазвичай коштують дешевше. Наприклад, Львів – Київ – Вільнюс коштуватиме дешевше, ніж той самий рейс Київ – Вильнюс.
- Оптимальна пересадка між рейсами – 2-4 години. Менше – небезпечно, більше – втомлює.
- Якщо у вас тривала пересадка, багато авіакомпаній пропонують можливість подивитись місто або забезпечують ночівлю. Це називається «Стоповер». Він може платний або безкоштовний.
- Користуйтесь сайтами-агрегаторами. Це дасть вам змогу побачити більше варіантів. Наприклад, www.skyscanner.com.ua або www.azair.eu.
- Використовуйте зворотній пошук, якщо не знаєте, звідки полетіти у бажане місто. Подивіться, куди літають літаки з цього міста.
- Спробуйте змінити мову агрегатора і подивіться позиції від локальних посередників з Німеччини, Італії, Скандинавії.
- Слідкуйте за акціями та розпродажами. Протягом року буває багато акцій,які допоможуть дешевше придбати авіаквитки.
- Ви не маєте шансу встигати все і постійно контролювати зміну цін або старт розпродажу, тому підпишіться на розсилки, які зроблять це замість вас.
- Літайте з сусідніх країн. Рейси з Польщі, Словаччини, Угорщини коштують в 2-3 рази дешевше, ніж з України.
- Подорожуйте в несезон або на межі сезону. Збережете гроші і не будете одним з мільйона туристів.
- Користуйтесь програмами лояльності, якщо літаєте більше 1-2 разів на рік певною авіакомпанією. Наприклад, Wizz Discount Club.
- Накопичуйте милі регулярних авіакомпаній. Заведіть по 1 карті лояльності для кожногоавіа-альянсу.
- Отримуйте милі при замовленні готелів, оренді авто, оплаті в дюті-фрі або приймайте участь у розіграшах авіакомпаній.
- Навчіться подорожувати з невеликим багажем. Перевезення валізи може подвоїти вартість квитка.
- Не обов’язково обмотувати багаж плвікою в аеропорту за гроші, можна надіти на нього великий платиковий мішок. Збереже від бруду та зазіхань на ваші речі.
- Якщо авіакомпанія втратила і не знайшла багаж протягом 20 днів, вимагайте компенсацію – €20 за кг.
- В деяких аеропортах вартість парковки може бути досить дорогою, тому перевірте, на якій з парковок ви залишаєте авто. Можливо поряд з аеропортом є недорогі парковки з безкоштовним трансфером в аеропорт.
- Якщо ваш рейс дуже рано або дуже пізно, вирішіть, де ви будете спати. Спати в аеропорту – безкоштовно, але будете дуже втомлені. Перевірте сайт www.sleepinginairports.net.
- Скасуйте рейс, якщо сталось непередбачуване. Хвороба або смерть близького родича – підстава для безкоштовного скасування рейсу.
- Вимагайте компенсацію за запізнення або скасування рейсу. Не забувайте, що у вас є право на компенсацію, залежно від маршруту і часу затримки або при скасуванні рейсу.
- Відпочивати в Туреччині, Тунісі або Єгипті зазвичай дешевше з турагентством та чартерним перельотом.
Забронюйте житло на Booking.com та отримайте кешбек 4% від Мандрії.
Mandria в Телеграм>
3коментаря