Канарські острови знаходяться далеко від України, тож багатьом вони здаються недосяжною мрією. До того ж не всі знають, що Канари – це не лише пляжі, а й гори з космічними пейзажами та навіть вулкан. Ганна та Іван Овчарики з Київщини вирішили не просто злітати на райські острови, а влаштували там тижневий похід. Про свій досвід вони розповіли Мандрії.
Ганна: Ми вибрали не пляжний відпочинок, а активний туризм. У поході цікавіше, ніж на пляжі. Ми разом вже майже п’ять років, але за цей час повністю забули про «ліниві» відпочинки. Тепер лише «підкидаємо дрова у вогнище»: перед кожною поїздкою плануємо подорож так, щоб вона була хардкорнішою за попередню.
Чесно кажучи, я навіть трохи засмутилися , що нам за всю подорож жодного разу не вдалося позасмагати на пляжі і поплавати в океані – не все, на жаль, встигли. Та якщо подумати, скільки ми пройшли і скільки всього гарного побачили, то пляж з видом на теплі океанські хвилі – це всього лише маленька піщинка. І до того ж, життя – це рух! Дуже важко побачити щось дійсно гарне, коли твоє пузо засмагає десь під пальмою.
Іван: До того ж важливу роль зіграло те, що на Канарські острови віза не потрібна, оскільки це повноцінна частина Іспанії.
Вулкан Тейде, каньйон Маска і гори Анага
Ганна: Активно збиратися ми почали за два тижні до подорожі. Хоча потім зрозуміли, що треба було готуватися за місяць. Я займалася покупкою необхідних речей, шукала необхідну косметику, збирала аптечку, планувала, як, коли і що будемо їсти та який одяг з собою брати. Наш похід складався з двох частин. Спочатку був підйом на вулкан Тейде, де температура може бути нижчою за нуль. А потім – власне похід по тропічних лісах. Тому, крім звичних футболок з шортами, ми брали пуховик та вітровки.
Іван: У складанні маршруту нам дуже допоміг путівник наших друзів з блогу «Про походи». Я переробив маршрут під наш термін перебування, враховуючи аеропорти прильоту і відльоту. Їх на острові два, тому від цього залежить маршрут, хоч летовища і відділяє всього година поїздки автобусом. Головною нашою ціллю було побачити «три кити” Тенеріфе: вулкан Тейде, каньйон Маска і гори Анага.
Дорога
Добиралися ми через Краків літаками лоукоста Ryanair. До Кракова потягом Київ – Львів та автобусом Львів – Краків. Загалом поїздка з Києва до Кракова обійшлася у 250 грн на одну людину. З Кракова ми мали прямий літак до острова Тенеріфе – у аеропорт Tenerife-South. Це один з найдовших перельотів у Європі – майже шість годин у небі. Вартість квитка на одного становила $50 у один бік, купували без будь-яких акцій.
Назад у Краків повертались через Барселону, бо також хотіли її побачити. Тут ми не помилилися – місто нам неймовірно сподобалося.
Цього разу наш виліт був з аеропорту Tenerife-North з приземленням в основний аеропорт Барселони, вартість квитка на одного – $30. З Барселони вилітали з лоукост-аеропорту міста Жирона, вартість до Кракова становила 50$ на одного.
З Кракова їхали автобусом до Перемишля, і далі вже Укрзалізницею через кордон до Львова і нічним потягом до столиці.
Ганна: Трохи намотали кілометри, але так вийшло дешевше.
Їжа та екіпіровка
Ганна: У поході харчувалися субліматами. Ми навіть не брали з собою посуд, оскільки кип’ячену воду можна заливати відразу в спеціальний пакет з субліматом. Така похідна їжа в міру різноманітна: гречка з м’ясом, рис, пюре, горіхова гранола.
Також дуже добре тамували голод горіхи, які приїхали з нами з України. І звісно ж, найбільшою перевагою островів є місцеві тропічні фрукти – коштують вони недорого, а от смакують дуже добре.
Природних джерел на острові надзвичайно мало. Тому воду потрібно купувати. Або фільтрувати з річки, тож потрібно взяти з собою фільтр для води і багаторазову флягу. Також ми брали спальники і намет.
А з балоном газу взагалі трапилася дуже дивна і весела історія. Ми прилітаємо, виходимо з аеропорту, і до нас підходить хлопець – пропонує балон з газом. Бо він летить додому і вирішив віддати свій балон . Ми віддячили за газ, і він запитує: – Where are you from? – From Ukraine.
– Me too)). Виявилося, що хлопець зі Львова. Світ тісний!
У поході
Іван: Це важко назвати одним походом, адже у нас були три різні локації – підйом і спуск на вулкан Тейде (3718 м, найвища точка Іспанії) тривав два дні. Ще по одному дню зайняв спуск по каньйону Маска і похід в гори Анага. Ночували протягом походу в безкоштовних кемпінгах, де облаштовані місця для намету, є технічна вода і туалет. У нас майже все було з собою, тому ми могли зупинитись будь-де, зважаючи тільки на те, щоб це не було заборонено місцевими законами. Адже, наприклад, на території Національного парку Тейде ночувати не можна.
Ганна: Найважчим, мабуть, було саме сходження, особливо по затверділій лаві. з такими краєвидам втома не відчувалася. Єдине, що трохи розчарувало – це те, що не було води. А та вода, що була в кемпінгах, мала неприємний смак.
Поради тим, хто вперше
Ганна: Порад маємо декілька.
Отже, правило перше – ніколи не брати нове взуття на лаву (бо тут «уб’ється» все!). Ми зробили правильний вибір, купивши зручне та майже нове трекінгове взуття в секонд-хенді, адже на другий день ми вже мали першу пару-жертву.
Друге правило – брати теплий одяг і спеціальне спорядження, оскільки ночі в горах холодні.
Третє правило – закупити воду перед трекінгом на Тейде. Якщо ви «балувані» походами по Карпатах, де часто можна зустріти джерело зі смачною водою, то на Тенеріфе про таке можна і не мріяти. Першу ніч ми провели у притулку на висоті 3260 м, де півлітрова пляшка води коштувала 3 євро.
Але додам, що на вулкан можна піднятися підйомником, це значно зекономить час. Щоправда, це коштує 25 євро в один бік. Однак ми планували повноцінний похід.
Четверте правило – летіть на Тенерифе більше ніж на п’ять днів! На острові неймовірно гарно і є на що подивитися. Тому або орендуйте авто, щоб встигнути побачити все, якщо ви обмежені в часі, або візьміть двотижневу відпустку і відпочиньте на повну!
Найбільше на острові нас вразила різноманітність, адже за п’ять днів на маленькому Тенерифе ми отримали повний мандрівний «ол інклюзів»: гори, пляжі, каньйони, містечка та вулканічні пейзажі, схожі на Марс. Нас кожного дня дивувало, як змінюються краєвиди навколо: спочатку чорні лавові валуни, заввишки як одноповерховий будинок; потім тропічні ліси. Наступного дня це були бурхливі океанські хвилі, а наостанок – колоритні іспанські містечка з дуже емоційними і щирими жителями.
Бюджет
Загальний бюджет на всю подорож в нас вийшов 250 євро з людини, враховуючи переліт, житло, транспорт і харчування. Планування подорожі почалося заздалегідь, відповідно і витрати теж. За три місяці до поїздки ми придбали квитки на літаки. За два місяці оплатили хостели. І в останній місяць перед вильотом почали скуповувати необхідні речі. Тому планування поїздки завчасно збереже нерви і не буде великим стресом для гаманця.
Долучайтеся до нашої сторінки в інстаграм @ganna.ovi Там ми ділимося історіями з подорожей, відповідаємо на питання та розповідаємо про найцікавіші пригоди.
Записала Ольга Іващук
1коментар