Біля південно-східного узбережжя Індії між Бенгальською затокою та Лаккадівським морем знаходиться незвичайний острів – Шрі-Ланка. Це 25-й за величиною острів у світі, де у будь-яку пору року середня температура 27 ° C. Він пропонує відпочинок на будь-який смак: шанувальникам сонця, любителям екзотики та, звичайно ж, океану.
Погода на Шрі-Ланці продиктована двома сезонами мусонів. Оскільки вони проходять по черзі, то на острів можна приїжджати цілий рік. Тому, якщо в бухті Аругам на східному узбережжі Шрі-Ланки вітряно, вирушайте на західне узбережжя – в Калпітію. Тільки не забувайте, що з листопада до квітня біля берегів цього міста плавають блакитні кити та дельфіни, тому не запливайте далеко.
Найкращий час для відвідування західного та південного узбережжя та гірської частини країни – з грудня по березень, а найкраща погода на східному узбережжі – з квітня-травня до вересня.
Захід та південь
У місто Чілав на заході, Галле на півдні та в Коломбо з квітня по вересень приходить південно-західний мусон, що приносить дощі. У цей час тепло 27 ° -29 ° C, але океан штормить. Дощовими можуть бути квітень, травень та червень, вологість повітря часто сягає 94%, трапляються урагани.
Відпочивати на пляжах західно-південного узбережжя можна і в жовтні, щоправда, вночі йтиме дощ, можливо, зливи.
Гірський район
Канді, Нувара Елія та Королівський Ботанічний сад у Пераденії найкраще відвідувати у березні.
З січня до березня у Центральному нагір’ї прохолодніше, ніж у прибережних районах, середня температура повітря 15 ° C, вітряно. Жовтень та листопад у цьому регіоні дощові.
Гірське плато із півночі на південь тягнеться на 65 км. Найвищою точкою Шрі-Ланки є гора Підуруталагала (2,524 м). Гори займають 20% від загальної площі острова.
Схід та північ
Еравер, Пасікуду, Трінкомалі на сході, Хабарану та Вавунію на півночі, Трінкомалі на північному сході острова краще відвідувати з квітня по вересень. У серпні та вересні в регіоні дуже тепло, якщо бувають дощі, то швидко закінчуються.
Новий рік у квітні
Якщо хочете поринути у атмосферу новорічного свята, то приїжджайте на Шрі-Ланку у квітні. 13-14 квітня жителі острова відзначають сингальський та тамільський Новий рік – Алут Авуруду. Незважаючи на те, що свято вважається офіційним, його відзначають по-різному. Щоправда, є одна спільна риса – ніхто не працює та не їсть.
З настанням Нового року починають готувати традиційну страву – кірибат (рис, зварений на кокосовому молоці) та каррі. У свято обов’язково треба одягти новий одяг та вітати один одного, дарувати подарунки. Період дарування подарунків має свою назву – Ganuden.
Після сімейної частини свята прийнято ходити в гості, гуляти на вулицях, веселитися.
Кульмінація свята – помазання олією. Благословення проводить глава сім’ї або чернець, при цьому говорячи: «Нехай прибудуть з тобою благословення! Хай боги захистять тебе!
Святкування, яке не закінчується одним днем, фестиваль Алут Авуруду триває на вулицях селищ близько тижня.
Свята літа
Якщо плануєте поїздку на Шрі-Ланку в середині липня, вирушайте до міста Катагарама на фестиваль Катарагама Есала. Будьте готові до того, що до невеликого міста приїде понад 50 000 паломників.
Кожен із них має пройти ритуал обмивання у річці Дорогоцінного каміння (Менік Ганга). Місцеві жителі кажуть, що її води зцілюють. Після обмивання потрібно скинути весь старий одяг і одягнути новий.
Потім узявши до рук кокосові горіхи, паломники вирушають до храму. Після прочитання молитви горіхи розбивають. Якщо горіх розбився на дві частини – це на добро, якщо ні – чекай на лихо. Особливість цього фестивалю в тому, що він є священним для буддистів, індуїстів та мусульман.
А у місті Канді у серпні відзначають свято Есала Перахера. Тільки проходить він не вдень, а вночі протягом двох тижнів у супроводі танцюристів, музикантів, смолоскипів, храмових слонів, а їх не менше ста. Апофеозом ходи стає магічний обряд «розрізання води» річки Махавелі.
Свято присвячене Священному зубу Будди, яке можуть побачити лише обрані. Тільки раз на рік його виносять із храму, тоді кожен має шанс побачити реліквію.
Фестиваль вогнів
Залежно від місячного календаря у жовтні-листопаді на Шрі-Ланці відбувається фестиваль Діпавалі або Фестиваль вогнів, що триває п’ять днів. Символізує він перемогу сил світла над темрявою, прив’язаний до моменту, коли Рама повернувся до міста Айодх’я після перемоги над ланкійським демоном Раваною.
Під час святкування Діпавалі обов’язково потрібно відвідати храмову службу-пуджі на честь Лакшмі, а в останній день запустити в небо феєрверк.