Продовжимо публікації про маленькі, але в чомусь унікальні містечка. Сьогодні розповідь про Монтре (фр. Montreux) — курортне місто на березі Женевського озера на заході Швейцарії, у франкомовному кантоні Во, у так званій «Швейцарській Рив’єрі». Місто знамените багатьма дорогими готелями та краєвидами озера та гір. Тут постійно живе біля 26 тисяч осіб. Однією особливістю структури населення міста є те, що іноземців тут майже 45%. Другою є те, що майже 20% населення – це особи у віці від 65 років і старше. Висновки очевидні: Монтре – популярне для тих, хто бажає жити у спокійному, красивому, екологічному місті і має на це відповідний статок. Мрія для пенсіонерів. Клімат дуже м’який. Найтепліший місяць — липень із середньою температурою 19.3 °C. Найхолодніший місяць — січень, із середньою температурою 1.5 °С.
Нас це місто зацікавило тим, що тут знаходиться концертний зал «Аудиторіум Ігора Стравінського», імені композитора українського походження, який через хворобу дружини Катерини Носенко з 1914 оселився у Швейцарії. У цьому залі відбувається декілька відомих щорічних фестивалів, які зробили Монтре відомим на цілий світ. Особливо визначним є джазовий фестиваль «Montreux Jazz Festival.Батько Стравінського – оперний співак, родом із Чернігівської губернії з козацького роду, соліст Маріїнського театру. Його мати, піаністка та співачка, теж походила з козацького роду.
Місто достатньо високогірне. Найнижча точка – 371 м над рівнем моря -це з рівень Женевського озера. Середня висота міста – 1064 м., найвища точка – 2025 м., де знаходиться альтанка, з якої відкривається чудовий краєвид на майже все озеро.
Відео про святкування Різдва в Монтре в 2023 році на нашому телеграм-каналі
Однією з пам’яток Монтре є замок Шийон (фр. Château de Chillon). Особливості міста розташування дозволяли замку контролювати стратегічно важливу дорогу, що пролягає між озером і горами. Довгий час ця дорога до перевалу Великий Сен-Бернар служила єдиним транспортним шляхом з Північної Європи до Південної. Вона не втратила свого значення й досі. Всього за 200 м від замку проходить шосе Е27, що з’єднує Швейцарію з Італією. За деякими відомостями, замок міг бути закладений в IX столітті. Перша літописна згадка про замок відноситься до 1160 року.
Шийонський замок служив також в’язницею. Тут відбувається дія поеми Джорджа Байрона «Шийонський в’язень» (1816). Завдяки цьому відбулася романтизація образу замку, яку посилили згадки про нього у творах Жан-Жака Руссо, Віктора Гюго та Олександра Дюма. З початку XIX століття і по теперішній час в замку розташований музей.