Віртуальний онлайн-музей мистецтв, створений з використанням комп’ютерної графіки і технологій віртуальної реальності, може відвідати будь-яка людина, у якої є Wi-Fi.
Інтерактивний віртуальний художній музей VoMA – Virtual Online Museum of Art – це безкоштовний інтерактивний музей, який існує тільки в кіберпросторі, і демонструє цифрові версії деяких з найвідоміших творів мистецтва в світі і створення нових динамічних творів.
VoMA – дітище британського художника Стюарта Семпла, який вважає, що мистецтво має бути доступне для всіх. Цієї весни на початку пандемії на Kickstarter ждя втілення ідеї Семпла було зібрано більше 9000 фунтів стерлінгів.
Відвідувачі сайту переносяться в сонячний відкритий дворик музею на березі річки, де чути дзюркіт води, і розглядають віртуальну скульптуру художника з Бєлграда Міші Миловановича – радісну конструкцію шокучого рожевого кольору.
VoMA пропонує оцифровані версії класичних і сучасних творів мистецтва. Деякі з експонатів належать музею Орсе, Чиказькому інституту мистецтв, Музею американського мистецтва Уїтні і Музею мистецтв Метрополітен.
Перші дві виставки музею називаються «Як ми зустрічаємося» і «Дегенеративне мистецтво». Перша представляє віртуальні версії відомих творів мистецтва, таких як ««Прогулянка на острові Гран-Жатт» Жоржа Сера та «Сад земних насолод» Босха, а друга відтворює виставку, проведену нацистами в Мюнхені в 1937 році, і яка засуджує роботи «дегенеративних» художників.
У музеї є читальний зал, у якому відвідувачі можуть більше дізнатися про предмети, які їм особливо цікаві, і зона кафе, де вони можуть приєднатися до живого чату з іншими відвідувачами, щоб обговорити побачене.
Віртуальний музей онлайн-мистецтва VoMA замовляє роботи художників, і незабаром представить першу персональну виставку кенійсько-британської художниці Фібі Босуелл у вигляді малюнків, анімації, фільмів, звуку, перформансу та інтерактивності.
Досвід VoMA не тільки усуває фізичні перешкоди для доступу до музеїв в зв’язку з Covid-19, але також створює можливості для відмови від інших умовностей, якими скуті фізичні установи.
VoMA – це не тільки віртуальний простір для виставок, а й платформа для збору благодійних пожертв та інвестицій в нові технології, щоб кинути виклик традиційним музейним методам збору, що йде корінням в колоніалізм. VoMA дає змогу художникам продемонструвати свої роботи всьому світу.
«VoMA – це унікальна можливість почути історії та історії художників з усього світу», – пише директор музею Кавальер на веб-сайті музею. – Без обмежень, пов’язаних з фізичним місцезнаходженням, доступ до музею доступний кожному, у кого є підключення до Інтернету. Музей стає воістину колективним досвідом, в якому голоси відвідувачів можуть бути додані до розмови”.
Соціальні мережі також стали платформою для деяких нових музеїв, таких як Художній музей Ковід, який існує в Instagram.