Туніс завжди залишається привітним для туристів. Навіть пандемія, хоч і внесла певні обмеження, але не зупинила мандрівників. А все завдяки надійній і безпечній готельній інфраструктурі, яка дозволяє відчувати себе спокійно й розслаблено.
Чому саме Туніс
За розміром території — це найменша з країн Магрибу, але з точки зору вражень — одна з найцікавіших. Тут поєднані історія від часів Карфагена, автентична арабська культура, вражаючі природні локації як на узбережжі, так і в пустелі. А ще туристи знайдуть сервіс європейського рівня, улюблений формат all inclusive й ліберальні місцеві погляди на алкоголь (це одна з небагатьох мусульманських держав із власною культурою виноробства й навіть пивоварства). До того ж Туніс приймає туристів, що влітку 2021 року все ще залишається важливим нюансом, адже багато країн залишаються закритими.
Що потрібно для подорожі
Для поїздки до Тунісу необхідна віза, а оформити її можна лише в Варшаві (в Україні немає посольства країни). Проте при замовленні туру діють спрощені правила, а отже спланувати подорож доволі легко.
- Для перетину кордону необхідно надати негативний ПЛР-тест (з QR-кодом на бланку), зроблений не більше ніж за 72 години до реєстрації на літак. Правило поширюється на всіх мандрівників, незалежно від того, чи вже були вони вакциновані, або мають імунітет після хвороби.
- В самому Тунісі туристи мають перебувати разом із туристичними групами, використовувати спеціальний туристичний транспорт для пересування, а також дотримуватися санітарного протоколу по боротьбі з COVID-19.
- Крім того, важливо пам’ятати, що в країні діє комендантська година з 22:00 до 5:00 ранку, однак дні тут такі насичені, що виходити з готелю вночі й не хочеться.
Безпечний відпочинок
Туніс — одна з найбільш європейських серед північно-африканських країн. Це можна зрозуміти вже по рівню готелів та сервісу в них — навіть 3-4 зірки вже демонструють високий рівень обслуговування. Однак звичайно, що за територією туристичних зон життя може бути різним.
Нещодавно в ЗМІ були повідомлення про чергову хвилю протестів. Тут слід розуміти, що такі події час від часу справді трапляються в цьому регіоні. Й саме тому туристична інфраструктура створена таким чином, щоб одночасно давати можливість насолодитись відпочинком й уникнути потенційних ризиків. Туристичні міста знаходяться південніше столиці, де зосереджено політичне життя. А якщо враховувати, що, як уже було зазначено вище, туристи й так мають перебувати організованими групами, то можна бути впевненими, що відпочинок залишить виключно приємні відчуття.
Туніський настрій
Переважно узбережжя Тунісу займають пляжі з яскраво-білим сяючим на південному сонці піском. Головні туристичні локації знаходяться на сході — це лінія від Хаммамета до острова Джерба. Ландшафт на півночі нагадує південно-європейський — Італію чи Іспанію — з горами, річками й порізаними вітром берегами. В районі Табарки — безліч коралів, а в районі Сахеля — оливкових і мигдалевих гаїв.
Ті, хто вже побували в Тунісі, знають, що його завжди замало. Скільки б не тривала відпустка — залишається ще щось заради чого варто повернутись. Побувати в Карфагені й відчути тисячолітню історію цього міста, проїхати через Сахару й побачити на власні очі міраж, пірнати в бірюзові води з аквалангом, розглядати дивовижні пейзажі, спробувати різні ароматичні олії в вишуканих флаконах з місцевого скла — всього й не перерахувати. А ще важливо привезти троянду пустелі.
Усі поїздки й екскурсії легко замовити й немає потреби контактувати з місцевими неперевіреними організаторами. Куди надійніше проговорити все зі своїм туристичним агентом ще до вильоту й бути впевненими, що програма вийде насиченою. Саме такі пригоди складають справжній туніський настрій, який зазвичай залишається таким само приємним, як і місцева погода — навіть влітку тут лагідне тепло, а не виснажлива спека. Туніс — це точно та країна, яку варто лише спробувати, щоб захотілося повернутися знов
Автор: Іван Лисак, керівник напрямку Туніс Join UP!