Відразу про корисне. Перевірити статус пляжів можна на інтерактивній мапі за посиланням https://www.blueflag.global/all-bf-sites
Спочатку про те, що таке “Блакитний прапор”. Це міжнародний статус, що надається з 1987 року пляжам та причалам, вода в яких відповідає високим стандартам якості та придатна для безпечного купання.
Програма «Блакитний прапор» здійснюється Міжнародним фондом екологічної освіти (FEE), представленим у 60 країнах зі штаб-квартирою в Копенгагені.
Об’єкти контролюються за 33 критеріями для пляжів та 38 – для причалів.
Серед контрольованих критеріїв – склад води для купання (аналіз проводиться кожні 15 днів протягом сезону), наявність та ефективність роботи очисних споруд, наявність рятувальників та предметів першої допомоги, відпрацьований план дій у надзвичайних ситуаціях, наявність зручностей для інвалідів, роздільне збирання та утилізація відходів та інше.
Є ще програма для туристичних суден та яхт, які оцінюються за 51 та 16 параметрами, відповідно. Але це окрема «історія».
Сьогодні список країн-лідерів за кількістю пляжів із Блакитним прапором виглядає так:
Іспанія – 629
Греція – 617
Туреччина – 551
Італія – 458
Франція – 407
Португалія – 394
Сьоме місце у Данії з великим відставанням від цієї шістки – 153 пляжа.
Додатково про Туреччину
Реалізація програми у Туреччині розпочалася 1993 року.
У 2023 році міжнародної нагороди «Блакитний прапор» у Туреччині удостоєно 551 пляж, 23 причали, 14 туристичних суден та 10 приватних яхт.
Серед курортів Туреччини перше місце за кількістю пляжів та туристичних суден із «Блакитним прапором» займають готелі Анталійського узбережжя. Тут «Блакитний прапор» мають 231 пляж, 5 причалів та 14 туристичних суден.
Ціни на тури в Туреччину автобусом із Києва