Міністерство культури і туризму Туреччини оголосило 2018-й роком Трої, на який припадає 20 річниця включення Трої до Списку світової спадщини ЮНЕСКО. Завдяки культурним, спортивним та науковим заходам на національному та міжнародному рівні, місто Чанаккале перетворилося на важливий центр, який відвідують любителі історії з усього світу.
Музей Трої був обраний найкращим зразком сучасного археологічного музею з-поміж 150 проектів на Національному архітектурно-дизайнерському конкурсі. У липні 2108 року відбудеться спеціальна церемонія відкриття, на яку будуть запрошені представники національних та міжнародних ЗМІ, лідери суспільної думки у галузі культури, мистецтва і туризму, а також видатні постаті у світі мистецтва та спорту.
Територія музею знаходиться під відкритим небом площею 37.250 кв.м., з них головна будівля займає 12.765 кв.м. Площа виставкових залів складає більше 3.000 кв.м., в них представлено приблизно 2.000 експонатів, знайдених у містах Троя і Троада: скульптури, саркофаги, написи, вівтарі, металевий посуд, золоті прикраси і монети. Крім цього, 24 зразків ювелірних прикрас, які були контрабандою вивезені з Археологічного комплексу до США та повернуті назад у 2012 році.
Відвідувачі музею матимуть змогу познайомитись з археологічною експозицією, яка розташована на чотирьох поверхах та розділена на сім основних категорій: “Археологія у регіоні Троада”, “Бронзова доба Трої”, “Епос Іліада та Троянська війна”, “Троада та Іліон в античний період”, “Період Східної Римської та Османської імперій”, “Історія археології”, “Сліди Трої”.
Також на території музею зустрічаються культури Сходу та Заходу, вони розповідатимуть про 5000-річні легенди та міфи, цивілізацію Трої та її значення для культурної спадщини Туреччини. Демонструючи усі подробиці життя давнього міста, Музей Трої надасть відвідувачам з усього світу максимально вичерпну інформацію, адже всі експонати будуть представлені за допомогою діорам, анімації, інтерактивних фільмів та імітування.