Біг-Бен був прихований під риштуваннями протягом трьох з половиною років, поки сотні майстрів ремонтували кладку, замінювали металеві конструкції. Це найбільша реставрація з моменту побудови у 1859 році.
Реконструкція часової башти обійшлася у 107 мільйонів доларів, вона включає заміну всіх панелей на циферблатах. Стрілки, цифри та інші деталі були перефарбовані в яскраво-синій колір, а не в звичний лондонцям чорний. Квіткові емблеми чотирьох частин Королівства – будяка, трилистника, цибулі-порею та троянди – були перефарбовані в історичні оригінальні кольори.
Циферблати Біг-Бена вийдуть із завіси лісів якраз у той час, коли лондонці та зустрічатимуть Новий рік.
Тим часом знаменитий томатний HP Sauce, на етикетках якого Біг Бен тепер також у будівельних лісах, розкуповується туристами як бажані сувеніри.
“Годинники відновлено до своїх первісних характеристик”, – сказав годинникар лекс Джеффрі. – Годинниковий маханізм важить 11 з половиною тонн. Одна зі стрілок важить близько 305 кілограмів, а хвилинна стрілка має довжину 4,3 метри”.
Біг Бен, найбільший і найточніший годинник є символом лондонської та британської парламентської демократії в усьому світі, а також одним із найбільш фотографованих місць у місті. За рішенням британського парламенту в 2012 році башту перейменовано на Башту Єлизавети, на честь 60-річчя правління королеви Єлизавети.