Шлюб на ковадлі
На південь Шотландії, в невелике село Gretna Green на День Святого Валентина приїздять тисячі молодих людей, щоб укласти «шлюб на ковадлі» – символічно або законно. А все тому, що в 1753 року англійський парламент ухвалив закон, який забороняє закоханим одружуватися без згоди батьків до досягнення ними 21 року. Зрозуміло, що Гретна-Грінн – перше сільце на тракті з Лондона до Шотландії – стало місцем паломництва закоханих. Проводився «розпис» у кузні. Саме заключний удар коваля по ковадлу надавав юридичну силу шлюбу.
У 1940 році було прийнято закон, згідно з яким «весілля на ковадлі» визнавалися недійсними. Проте знаменита кузня перетворилася на музей. А село розцвіло: адже це одне з найпопулярніших місць для проведення весіль за старовинним шотландським обрядом!
Для англійців найкращий подарунок – зроблений своїми руками. Тому люди із задоволенням дарують один одному власноруч випечені солодощі у формі сердець. В Уельсі, наприклад, найпопулярніший подарунок – дерев’яні ложки з вирізаними ключами та замками в оточенні сердець.
Цікаво, що в День Святого Валентина англійці вітають не лише коханих, а й дітей, які з нетерпінням чекають, які ж солодощі принесе під їхні двері Джек-Валентин. А ще в Туманному Альбіоні зі святом Святого Валентина вітають улюблених домашніх вихованців: кішок, собак, коней…
Франція. До Стіни кохання
I Love You Wall – так називається місце паломництва закоханих у Парижі, у сквері Жана Ріктюса на Монмартрі.
Цей незвичайний витвір мистецтва у 40 м² придумали та створили у 2000 році каліграф Фредерік Барон та художник Клер Кіто. На стіні викладено 612 плиток із написами «Я люблю тебе» 311 разів 250 мовами! Ну, а червоні бризки — розбите серце…
фото: tripshooter.com
У День Святого Валентина біля Стіни кохання випускають у небо білих голубів, цілуються, фотографуються та… купують сувеніри із зображенням арт-об’єкта. А потім вирушають до кафе чи ресторану!
У Парижі на День Святого Валентина усі ресторани пропонують спеціальні меню. Тут подають не лише десерти, а й перші страви у формі серця.
Солодощі та листівки-сердечка. А ще – подорожі, лотерейні квитки та вечері при свічках: 14 лютого у Франції всі кафе та ресторанчики переповнені. Цей день вважається найвдалішим для пропозиції руки та серця. Під шампанське та десерт коханої протягують коробочку з перстнем на заручини.
Фото: tripshooter.com
Японія. Дарують другий гудзик
У містечку Тої на честь Святого Валентина придумали Карнавал Любові, який радує око з раннього ранку до глибокої ночі. Свято починається з параду, під час якого сотні молодих пар освідчуються в любові.
Цей день називають днем любовних пригод, а його головною подією стає «Найгучніше освідчення в коханні»: всі охочі з піднесенням можуть голосно розповісти про свої почуття. У результаті вулицями ходять юрби закоханих і кожен прагне щось вигукнути.
Солодощі, виготовлені своїми руками. Але подарунки роблять лише жінки, розподіляючи їх між чоловіками відповідно до їхнього статусу. Наприклад, «кірі» (чорний шоколад з кавовою начинкою) дарують батькові, братам, друзям, а «хон-мей» (молочний шоколад із полуничним желе) – чоловіку чи коханому.
Фото: aminoapps.com
Рівно через місяць – 14 березня – японці святкують «Білий день Валентина» і тепер це «жіночий» день: чоловіки балують коханих зефіром, ювелірними виробами та ажурною білизною. А серед молоді теж є звичай: якщо юнак дарує дівчині другу кнопку або гудзик зі своєї куртки, це означає, що він у неї закоханий: адже ця кнопка розташована прямо над серцем!
Данія: підсніжники і концерти
Данія святкує день кохання та романтики з родзинкою. Це молодіжне свято. Друзі та закохані обмінюються листівками ручної роботи з пролісками – паперовими або справжніми.
Листівка має бути підписана складеними власноруч віршами. Відправляють привітання без підпису. А ще в цей день скрізь звучить жива музика – проходять концерти, на які приїздять відомі виконавці з різних країн.
Квіти, валентинки та шоколадні цукерки цього дня дарують один одному не лише закохані. Символічні знаки уваги прийнято дарувати родичам, приятелям, друзям та навіть колегам.
Норвегія. Виглядають птахів
У містечко Р’юкан у центрі Норвегії приїжджають не тільки покататися на лижах і поблукати стежками серед чудових гір, а й полазити знаменитими замерзлими водоспадами. Навіть у таких екстремальних умовах дізнатися потенційних закоханих легко: самотні норвежці кріплять до рукава маленьке червоне серце. Побачивши такий знак, молоді люди сміливіше знайомляться один з одним.
Вечеря у ресторані, похід у кіно. Чоловіки дарують жінкам червоні троянди, а культовий подарунок норвезького Святого Валентина – плюшеві ведмедики.
Але, головне – не подарунки. Норвежці дуже серйозно ставляться до цієї дати, оскільки вірять, що птахи до Дня Святого Валентина обирають собі пару, а після 14 лютого починають вити гнізда. Тому згідно з давнім повір’ям, сім’я, заснована на День Валентина, буде міцною та щасливою, і у пари обов’язково будуть діти!
А залежно від того, якого птаха цього дня побачить незаміжня жінка, так і складеться її життя: якщо снігур – буде дружиною моряка, якщо горобця – стане щасливою дружиною невдахи, щиглика – буде дружиною багатої людини.