Єврокомісія оголосила про ухвалення нових правил використання сертифікату щодо вакцинації ЄС. Документ діятиме протягом 9 місяців (270 днів) замість одного року. Нові правила набирають чинності 1 лютого 2022 року.
В опублікованому прес-релізі зазначається, що єдиний термін дії свідоцтв про вакцинацію на основі наукових даних гарантує, що держави-члени також координуватимуть заходи з організації поїздок в умовах COVID-19.
Отож, українці з “простроченим” сертифікатом про вакцинацію не зможуть потрапити до Євросоюзу при умові в’їзду з терміном дії документа в 270 днів.
Мінздрав України повідомив, що розглядає можливість скорочення терміну дії сертифікатів щодо вакцинації на прикладі Євросоюзу.
«Цей термін дії враховує рекомендації Європейського центру профілактики та контролю захворювань, згідно з якими ревакцинація рекомендується не пізніше ніж через шість місяців після завершення першого циклу вакцинації. Сертифікат залишатиметься дійсним протягом трьох місяців понад цей період, щоб гарантувати, що національні кампанії вакцинації будуть скориговані, і громадяни матимуть доступ до бустерних доз», — йдеться у документі.
На сьогоднішній день у ЄС було видано 807 мільйонів цифрових сертифікатів. До системи приєдналися понад 60 країн та територій на п’яти континентах.
При цьому тепер у сертифікатах, що видаються, будуть реєструватися і бустерні дози. Самі сертифікати не матимуть терміну дії. Ця інформація відображатиметься в мобільних програмах.
«Дев’ятимісячний період прийому свідоцтв про вакцинацію дасть громадянам та підприємствам впевненість, яка їм потрібна при впевненому плануванні своїх поїздок. Тепер держави-члени мають забезпечити швидке розгортання бустерів для забезпечення безпечних подорожей», – прокоментував рішення комісар юстиції Дідьє Рейндерс. Лідером за темпами ревакцинації є Ісландія: 50,2% населення країни вже було вакциновано бустерною дозою. На другому місці Австрія, де вже ревакцинували 39,8%.