Проблема біометричних паспортів в Україні залишається гострою. Попит на документ нового зразка збільшився удвічі порівняно з минулим роком, а Поліграфкомбінат Україна не встигає виготовляти вдосталь документів.
При тому, що на сайті міграційної служби чітко вказані терміни оформлення паспорта – 20 робочих днів, 7 робочих днів, 3 робочих дні, люди чекають вдвічі більше часу.
Вузьким місцем видачі паспортів став поліграфкомбінат, його обладнання дозволяє друкувати не більше 400 паспортів на годину. На місяць виходить не більше 300 тис. паспортів. Нове обладнення, яке дасть змогу друкувати ще 500 паспортів за годину запрацює у січні 2018 року.
ДМС попередило громадян про затримку виготовлення паспортів, і не радить бронювати квитки та житло за кордоном до отримання документів. Але попередження з’явилося запізно.
Багатьом громадянам, які бронювали квитки у розрахунку на дотримання термінів, доводиться відміняти поїздки. Що можна зробити для того, щоб у разі крайньої необхідности отримати паспорт без великих затримок?
- Зважте на те, що терміни видачі – 20, 7, 3 дні – передбачають робочі дні, а не календарні.
- Ви можете дізнатися статус вашого паспорта на сайті ДМСУ. Серію паспорта слід вводити на українській (або російській) розкладці великими літерами. Сайт оновлюється раз на добу (о 20-21 годині). Перевіряти частіше немає сенсу.
- Статус «дані відправлено до центру персоналізації (дата)» означає що ваш паспорт в черзі на друк на поліграфкомбінаті. Чи можна прискорити друк паспорта на поліграфкомбінаті? За останніми даними – ні.
- Більш дієво подати звернення в Державну міграційну службу (ДМСУ) будь-яким прийнятним для вас способом – особисто, паперовою поштою, email. Особисті заяви на прискорення видачі паспортів приймають у приймальні Державної міграційної служби. (Київ, вул. Володимирська 9, прийом з 11 години). У заяві вкажіть ПІБ, дату народження, серію і номер паспорта / свідоцтва про народження, де і коли подавали, терміновий / не терміновий. Додайте копії квитків, путівок, де було б видно дату від’їзду та імена тих, хто їде за кордон.
- Написати на гарячу лінію ДМСУ ([email protected]), зателефонувати, тел. +38 (044) 278-50-30, Skype dms-ua. Спробувати подати запит на сторінці ДМСУ в Facebook.
- Можна спробувати залишити скаргу на Урядовій лінії (тел.1545), де розглядають заяву 10-30 робочих днів.
- Скористатися досвідом тих, хто бореться за вчасне отримання паспорту на сторінці групи в в Facebook «СТОП свавіллю в паспортних столах».
- Якщо у вас є звичайний закордонний паспорт і є можливість отримати візу, не розраховуючи на непередбачувані терміни, зробіть це.
Неформальним місцем обговорення проблеми став форум на ТурПравде, де вже майже тисяча осіб діляться порадами і переживаннями.
2коментаря