Потік новин про зняття заборон на в’їзд у якусь країну чи відновлення авіарейсу зростає. Але, як правило оптимістичні прогнози залишаються на папері, перельоти переносяться на пізніший термін. Причина – невизначеність загальної картини переміщень за кордон у ситуації, коли рішення мають приймати обидві сторони.
З 15 червня нарешті запроваджено адаптивний підхід до самоізоляції/обсервації українців і громадян інших країн, які прибувають з-за кордону. Країни поділяються на дві зони, відповідно до кількості активних випадків COVID-19 на 100 тис. населення.
Як зазначив Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко, в Україну без самоізоляції/обсервації будуть впускати людей з країн, де кількість активних випадків COVID-19 менша, ніж 40 на 100 тис. населення.
«З «червоної зони» (де показник більший, ніж 40 активних випадків на 100 тис. населення), люди будуть відправлятись на обсервацію/самоізоляцію на 14 днів після перетину кордону. З «зеленої зони» (де показник менший, ніж 40) – матимуть змогу не проходити самоізоляцію», – зазначив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.
У так звану червону зону потрапили 50 держав. Серед “найнебезпечніших” країн – США, Канада, Великобританія, Франція, Італія, Іспанія, Бельгія, Нідерланди, Португалія, Швеція, Кувейт, Сінгапур, ОАЕ, Молдова, Білорусь та Росія. . В Україні, згідно з переліком, лише 37 хворих на 100 тисяч, тож вона перебуває у зеленій зоні.
Зелений список» – без самоізоляції – включає в себе: Німеччину, Швейцарію, Польщу, Угорщину, Австрію, Словаччину, Чехію, Румунію, Болгарію, Грецію, Ізраїль, Єгипет, Туреччину, Казахстан, Іран, Латвію, Литву, Естонію. і Фінляндія.
Для прийняття рішення про самоізоляцію/обсервацію осіб буде розглядатися країна, звідки прибуває людина та країна, громадянином якої вона є. В той же час якщо людина є громадянином країни «червоної зони», але має підтверджувальні документи, що протягом останніх 14 днів вона перебувала в країні «зеленої зони», буде розглядатися тільки країна відправлення.
Обов’язковою умовою для іноземців буде наявність полісу медичного страхування на випадок захворювання COVID-19.
Повний перелік країн – за посиланням.