Нинішнє літо багате на відкриття – саме України. Невтомні і допитливі інстаблогери знаходять місця, про які ми і не чули. Або знімають знайому всім локацію так, що відразу хочеться все кинути і туди їхати.
Хабловські маяки
Фото: Влад Хільченко, мандрівник, Харків. Insta: vlad_khilchenko
Влад пише: “Постановчо-філософська фотокартка «Якась маячня в полі». Маяки без води – одна з фішок півдня України. Виглядають – просто ульот. У відео все розповім і покажу в деталях. Поки в процесі і поки що виходить багато”.
«Маяк у полі» знаходиться при дорозі між Олександрівкою і Лупарево, на кордоні Миколаївської та Херсонської областей. Свою назву Хабловского маяк отримав від найближчого хутора. Маяків цілих три. Задній Хабловский маяк був побудований ще в 1866 році. На фото – пам’ятник, збудований у 1952-му.
Чома маяків три? Коли вхід в порт занадто складний, будують не один маяк. Якщо маяки сходяться в одну лінію, то корабель рухається в правильному напрямку.
Масонський храм
Фото: Johnniezigger, мандрівник, Миколаїв.
“Масонський храм в Круглоозерці (колиш. Кларівка), куди колись з’їжджалися знатні масони з усієї Таврії. Ми навідалися туди за порадою @alexey_biletsky
Храму майже 200 років, його побудував Карл Потьє. він отримав Кларовку як придане, коли одружився з дочкою Вільгельма Рувьє, який був представником європейського ордена «Три зірки». Храм стоїть на березі круглого озера, яке також створено Потьє на місці джерела
Найдивніше, що не дивлячись на час, революції і війни, храм у відмінному стані – постраждав тільки дах. Спроби розібрати будівлю на цеглу не мали успіху”.
Круглоозерка знаходиться недалеко від Залізного Порту і Приморського в Голопристанському районі, сюди можна заглянути по дорозі на відпочинок
Витачів на кручах Дніпра
Фото: Ксенія Марченко, ksu_hin, натхненниця, організатор креативних турів
“Ця природна пам’ятка знаходиться в годині їзди від Києва. Місце, де в 10-13 століттях стояло місто-порт Витачів (зробила фото каменю, де цей факт задокументований). Це поселення вважається одним з найдавніших, а зараз тут живе не більше 800 чоловік. Знаходиться воно на березі Дніпра. І види на розливи річки дивовижні. Тут же можна влаштувати пікнік на одній з лавок або просто розташувавшись на траві. Є парковка і навіть туалет”.
Витачів запам’ятається як хороше місце для тихого відпочинку та ідеальна локація для неймовірних фотосесій.
Заліщики
Фото: t__konstantinovna
t__konstantinovna пише: “Небо❤ Вид❤. Нарешті ми сюди поїхали. Здається, пару км. від Че, а за свої 24 роки вперше там. Тиша, річка тече, пташки співають і такі надзвичайні краєвиди перед моїми очима. Україна прекрасна”. На цьому фото дівчина наче тримає руками небо. Виглядає захопливо!
Базальтові стовпи
Фото: andrianna.sil
Незвичайні кам’яні утворення знаходяться в Рівненській області, поблизу селища Базальтове. Цим стовпам майже 700 млн років. Науковці стверджують, що їх висота сягає від 60 сантиметрів до 30 метрів. Сьогодні тут активно видобувають базальт. Деякі кар’єри затоплені, що призвело до створення живописних водойм з кришталево чистою водою.
Солотвинське озеро
Фото: alenka.stets
“Ось воно – Озеро на місці карстового провалу … саме з нього сьогодні народжуються всі солоні басейни Солотвино. Гарно! Але дуже сумно – шахти затоплені, схили провалу обвалюються і розмиваються дощами, цілий лабіринт підземних галерей готовий провалитися в будь-яку хвилину. А сотні людей як і раніше приїжджають сюди в надії зануритися в цілющий аналог вод Мертвого моря”.
Фосфатні гори
Фото: tetyanka_lvivyanka
“Білі гори неподалік Рівного користуються шаленою популярністю. Вони навіть нанесені на Google Maps. «Білі гори» – це штучно створені фосфатні насипи з відходного виробництва «Рівнеазоту». Хто ще не був і дуже бажає класних фото welcome!”, – пише мандрівниця.
Мармароси
Фото detsa
Сидорівський кар’єр
Фото: lili_sunflower
У селі Сидорів Гусятинського району Тернопільської області на високій кручі є цікавий замок, точніше, його руїни . Але інстаграмери знайши інше місце для зйомки – місцевий кар’єр, де добувають щебінь. Здавалося б, нічого цікавого. Майстерний ракурс, правильний масштаб – і на фото майже американський Гранд Каньйон.