Літо-2021 обіцяє бути більш відкритим для українців, ніж попереднє. Багато авіаперевізників вже анонсували продаж квитків в різні напрямки, що тільки розпалило бажання людей відправитись в закордонний вояж. Якщо раніше процес перетину кордону за новими правилами лякав, зараз ситуація стала зрозумілою і плюс-мінус стабільною. Однак залишилося питання щодо страхового поліса. Адже на нього покладається відповідальна місія – захист здоров’я і фінансової стабільності людини за межами батьківщини. Розставимо крапки над “і” в цій нехитрій справі.
Що варто знати про туристичну страховку
Отже, туристична страховка, що покриває лікування COVID-19, існує. Це не міф, а реальність, в якій ми всі живемо. Важливо розуміти, що поліс – один з головних документів в подорожі нарівні з біометричним паспортом і авіаквитком. До пандемії турист міг оформити посередній договір для “галочки”, сьогодні ризики інфікування настільки великі, що без надійної страховки не обійтися. Придбавши поліс без покриття COVID-19, людина усвідомлено ставить себе у становище, коли в медичних послугах буде відмовлено при діагностуванні коронавірусної інфекції. Вона залишиться в іншій країні сам на сам не тільки з проблемою організації допомоги, а й з чеками з медичних установ. А лікування ніколи не було дешевим, особливо з огляду на курс валют.
Страхові компанії розробили кілька варіантів полісів: від базових до преміуму. І чим вище рівень поліс, тим краще він укомплектований.
Наприклад, базова страховка, як правило, покриває тільки 14-денне лікування. Якщо буде потрібен термін більше, доведеться платити з власної кишені. Також компенсація ПЛР-тестування проводиться тільки при позитивному результаті.
У розширений поліс можуть входити такі опції, як: оплата послуг зв’язку, оплата проїзду близького родича за потребою, розширений період госпіталізації хворого та інше.
Де шукати страховку з COVID-19?
Шерстити інтернет в пошуку страховки в співвідношенні ціна-якість незручно і затратно по часу. Виручить агрегатор hotline.finance, який зібрав у каталозі кращі пропозиції від СК України. Для зручності є кнопка, яка відфільтрує запит страховок з COVID-19. Крім того, на сайті описані опції програми, ціна, наявність франшизи та вказано асистанс, який працює з конкретним страховиком. За бажанням користувач може розширити ліміт покриття з 30 000 до 50 000 EUR / USD.
Якщо говорити про процедуру оформлення поліса, то вона проста і не займе понад 5 хвилин. Потрібно вказати дати поїздки, кількість людей і напрямок. Далі вибрати програму, внести дані про туристів. Після оплати поліс прийде на email в форматі PDF. Електронна страховка не потребує друку. Її можна зберігати в смартфоні.
Для довідки
З офіційною інформацією щодо перебування в тій чи іншій країні вийде ознайомитися за допомогою інтегративної карти від МЗС. Відомості щодня актуалізуються. Наприклад, основною вимогою для в’їзду людини до деяких країн є наявність довідки про негативний результат ПЛР-тесту.
По приїзду ж додому знову ж таки з деяких країн турист повинен самоізолюватись на 14 днів або надати довідку, яка підтвердить відсутність COVID-19. Все це можна зробити через додаток “Дія вдома”.