23 липня у Суботові відбувся туристичний форум “Туристична Черкащина 2021”. Його організатори та учасники працювали над темою, як зробити Черкащину більш знаною і бажаною серед мандрівників.
Черкащина – ідеальна, як для туру вихідного для, так і для повноцінної відпустки. Вона володіє безцінними туристичними магнітами: парк Софіївка в Умані, береги Дніпра, резиденція Богдана Хмельницького у Чигирині, Замчище Хмельницького в Суботові, батьківщина Тараса Шевченка в Моринцях, Чернеча гора у Каневі, Заповідник Трипільське поселення у селі Легедзине, палац графа Шувалова в м.Тальне. А ще музеї, природні пам’ятки і колекція місць сили, таких як Холодний Яр, Дуб Залізняка. Це вони надихали козаків на подвиги, а в роки громадянської війни – борців за незалежність України.
“Черкащині важливо визначити свої переваги та оформити їх так, аби зацікавити внутрішніх і зовнішніх туристів. Вони не повинні шукати інформацію про наші «магніти». Їм усе треба подавати «на тарілочці». І ось над цим ми зараз працюємо”, – презентував розвиток туристичної інфраструктури губернатор області Олександр Скічко.
У минулому році маркетологи розробили туристичний бренд області, який вилився у барви графіки і слоган “Черкащина – місце сили”. На втілення у життя нової айдентики піде 5 років: це дороги, покажчики, просування та інші складові, що впливають на туристичну привабливість регіону.
На допомогу туристу
Саме Чигиринщина, де зосереджені пам’ятки козацької слави, стала пілотною з впровадження туристичної навігації. Тут першим в області, з’явився аудіогід, інформаційні пілони та смарт-таблиці з QR-кодами, відсканувавши які відвідувачі отримують вичерпну інформацію про об’єкт.
Також туристи користуються додатком “Подорожуй Черкащиною”, що сконцентрував у собі понад 190 місць, де можна не лише відпочити, а й пізнати історію області.
Застосунок об’єднує категорії: активний відпочинок, варто побачити, парк, собор, СПА, музей, сільська садиба, заміський комплекс, де зупинитись та де поїсти. Кожен із них має своє фото, опис, адресу розташування та контакти. Додаток можна завантажити для Android та IOC. Знайти його в PlayMarket також можна за фразою ”Visit Cherkasy Region”.
Серце України
До 30-річчя Незалежності України в її географічному центрі буде відкрито унікальний арт-об’єкт “Серце України”. Він символічно поєднає всі області, а в центром композиції буде серце під склом, яке пульсуватиме зі звуком серцебиття. Об’єкт має слоган: “Приїдь і послухай, як б’ється серце України”. Поруч із арт-об’єктом майорітиме найбільший на Черкащині Державний прапор. Висота флагштока – 52 метри, розмір стягу – 9 на 13 метрів.
Географічний центр України розташований на Черкащині на північній околиці села Мар’янівка (нинішній Звенигородський район).
Центр подієвого туризму
Схоже, той факт, що область очолює людина з досвідом шоу-бізнесу, допомагає наповнити контентом цікаві місця: на Черкащині стрімко розвивається подієвий туризм. Прикрасили літо черкащанам і гостям області фестивалі “Купальські забави”, “Холодний Яр”, Трактор Фест, SUP-фестиваль.
У серпні в Моринцях пройде фестиваль Шевченка Ше.Fest, у вересні – фестиваль повітряних куль в Умані, Черкаси чекають джазовий фестиваль. А краще приїздіть без посилання на подієвий календар. Наприклад, відчуйте силу Семидубової гори в селі Івківці чи відвідайте долину Святого Миколая в селі Коржовий Кут – подібних знакових місць на Черкащині багато, і всі вони знайшли достойне місце на туристичній карті області.