В Україні є багато місць, де по-особливому відчуваєш свободу та любов до життя. Це Дністровський каньйон, що знаходиться на території Дністровського регіонального ландшафтного парку. Дністровський каньйон є одним з 7 природних чудес України.
Місця заповідні. Тут знайдено 400 археологічних стоянок – місцеві жителі та археологи ще й досі знаходять рештки знарядь праці та побуту трипільської культури.
Дністер тішить око незайманими берегами і тихою водою. А село Раковець – річ в собі. Не вулиці – вузькі лабіринти в зелених заростях, де ховаються двори, по-турецьки оточені кам’яними огорожами, про походження яких нагадує наполовину розібрана Раковецька фортеця. Природа на дністровських берегах така щедра, що корову можна прогодувати прямо біля воріт.
На жаль, немає державної підтримки доріг, що ведуть до села Раковець. Від Івано-Франківська – 80 км. Голова Раковецької сільської ради Юлія Тимків розповідає як важко живеться невеликим селам, розташованим в гірській місцевості, де немає прибуткових підприємств. Але місця настільки гарні та первозданні, що в сезон їх відвідують до 40 тис туристів. Тут можна і в Дністрі покупатись, піднятись в гори, спуститися в печери. Тут відчуваєш гармонію з незайманою природою.
Корабель “Юрій”
В селі Раковець на додачу до Раковецького замку, збудованого 1660 року, є ще одна туристична атракція — тут починає круїзний маршрут унікальний корабель “Юрій”.
Це двопалубний пароплав може проходити дуже малі глибини. Спеціально для «Юрія» облаштований Порт з літнім ресторанним майданчиком, територією для кемпінгу, зонами відпочинку і причалом. Без дорогого гламуру. Порт – справжнє еко-поселення, що не порушило тиші тутешніх місць і дає змогу відпочивати комфортно.
Чим унікальний “Юрій”? Це винахід львів’янина Юрія Шпіцера, який одного разу вирішив змінити переконання, що кораблі можуть ходити тільки по глибокій воді. Основою винаходу стало гребневе колесо, яке здатне забезпечувати хід корабля на глибині 25 см. А до нього доклалися корпус з алюмінію і пластика. Застосування кораблю ручної роботи знайшли, краще не придумаєш – туристичне.Він бере на борт десяток пасажирів, забезпечуючи їм камерні враження на тлі незайманої природи.
“Юрій” пливе потихеньку – зі швидкістю 5-15 км/год. На кораблі чудові кухарі готують смачні карпатські страви. До борту корабля прикріплений мангал. Плов, борщ, юшка з казана – набагато смачніше «Відпочинок на воді, купання, прогулянки по березі дорівнюють відмінному апетиту, – стверджують організатори круїзу. Тому їжа на кораблі – окрема тема. Протягом круїзу подаємо: плов, приготований на відкритому вогні, юшку з свіжевиловленої риби, м’ясне барбекю, овочі і фрукти від раковецьких господарів. Вино – теж з тутешніх запасів».
Корабель тихо іде по Дністру проти течії. Є такі мілкі місця, що їх прокопали – спеціально для «Юрія». Дністер і все що навколо — це дно стародавнього Сарматського моря. Образ для побаченого – «український рай». На кілометри навколо – ні душі. Тільки спів птахів і гучні сплески риби порушують спокій пізнього ранку.
По дорозі — відвідини Раковецького замку, зведеного Домініком Войцехом Бєнявським у середині 18 століття. Збереглися лише фрагмент муру та вежа. Під час пожежі у 1768 р. фортеця згоріла і вже ніколи не піднялася з руїн.
Далі – старі мости, тунелі, радісні купальщики в прозорій неглибокій воді. Ви відкриєте, як місцеві перебираються з одного берега на інший — вбрід. Буде ще купання на тихих пляжах, а може і дощик (погода в каньйоні мінлива). Для пасажирів “Юрія” дощ — лише пригода. Палуба закрита від дощу, є каюти і затишні зони, шезлонги.
На кораблі «Юрій» святкують сімейні свята, проводять корпоративи, освідчуються в коханні, знімають передачі і проводять фотосесії. Просто відходять від стресів, залишившись наодинці з природою.
«Юрій» – рівноправний учасник рейтингу must have України, який пишуть самі туристи. Тому що він неповторний і дарує комфортний, смачний, безтурботний відпочинок на найгарнішій і найзагадковішій українській річці. Будете шукати подарунок для сім’ї, друзів – згадайте про «Юрія», він може подарувати незабутні моменти!
Скільки коштує круїз: 1200-1600 грн. з людини на добу (50 євро). Це подорож з харчуванням «все включено» і ночівлею в каютах корабля.
Сторінка круїзу на Facebook – Дністер Круїз
Адреса: с. Раковець, Городенківський р-н, Івано-Франківська обл
тел. +38 (067) 256 36 06; e-mail: [email protected]
1коментар